Amerikai büntetővám? Kína inkább árat csökkent
Jó pár amerikai chipgyártót érinthet negatívan az amerikai vámjavaslat Kína irányába. Pontosabban nem is maga a javaslat, hanem a válaszul hozott kínai intézkedés.
Jó pár amerikai chipgyártót érinthet negatívan az amerikai vámjavaslat Kína irányába. Pontosabban nem is maga a javaslat, hanem a válaszul hozott kínai intézkedés.
Amerika évek óta nemzetbiztonsági kockázatot emleget kínai vállalatokkal és termékekkel kapcsolatban. Ezúttal viszont Kína támad, és az Intel processzorainak vizsgálatát kéri chiphibákra és nemzetbiztonsági kockázatra hivatkozva.
Köztudott, hogy az Apple egyik régi és megbízható partnere a TSMC. Ha viszont egy mostani amerikai vizsgálat elmarasztalja a tajvani chipgyártót, annak az Apple-re is hatása lehet. Arra pedig, hogy miért van baja az amerikai hatóságoknak egy tajvani céggel, egyetlen név a válasz: Huawei.
H. Bence Motorola-adóvevőket akart Oroszországba szállítani és közvetlenül egy orosz kormányzati szervhez kötődő céggel állt kapcsolatban.
A Bloomberg főszerkesztője személyesen írt az összes fogolynak, hogy elnézést kérjen tőlük, amiért a lap az embargó lejárta előtt közzétett cikkével veszélyeztette a fogolycsere biztonságos lezajlását.
Az egykori szovjet tagállamok szép nyereséget vágnak zsebre azzal, hogy felárral adják tovább a szankciós árukat Oroszországnak, amely mind jobban megérzi a modern technológia hiányát.
A nyílt levél, amelyet Jeremy Corbyn is aláírt, azt állítja, hogy a gázai pusztítás mértéke túlmutat Izrael önvédelemhez való jogán.
Az exelnök, aki újra szeretne bekerülni a Fehér Házba, 60 százalékra emelné minden kínai exportáru vámját. Ez szétverné a globális gazdaságot – írja a Bloomberg.
Amerikai nyomásra Kína mégsem kaphatja meg azokat a holland processzorgyártó gépeket, amelyekkel csúcstechnológiás chipeket tudott volna készíteni. Így próbálja az Egyesült Államok megakadályozni a kínai CPU-ipar erőre kapását.
A műszaki kutatások újabb és változatlanul időszerű részterülete annak elemzése, mennyi embargós nyugati félvezető található az orosz fegyverekben.
Manfred Webernek, az Európai Néppárt vezetőjének a jogállamiság görögországi állapota miatt fájhat a feje. Kísértet járja be Európát, a trumpizmus 2.0 kísértete. Környezeti katasztrófát okozhat az embargót kijátszó orosz szellemhajóflotta. Válogatás a világsajtó írásaiból.
A világ legnagyobb okostelefon-gyártója akart lenni a kínai Huawei, és ez majdnem sikerült is neki. 2019-ben azonban lezárták előle az amerikai ellátási láncot és egyéb korlátozási rendelkezéseket hoztak. Újratervezésre került hát sor, amelynek részleteire most derült fény.