Megépül a világ legnagyobb tengeri naperőműve, 2,67 millió háztartásnak ad majd áramot
Kína a tengeri szélerőművek mellett a tengeri napelemfarmok telepítésére is komoly hangsúlyt fektet. A legújabb projekt 1 GW-os lehet.
Kína a tengeri szélerőművek mellett a tengeri napelemfarmok telepítésére is komoly hangsúlyt fektet. A legújabb projekt 1 GW-os lehet.
Izlandon 2030-tól indulhat el az a rendszer, ami az űrben megtermelt napenergiával látna elé 1500-3000 háztartást árammal.
Az ausztrál Carnegia Clean Energy nevű vállalat a tengerek hullámzását használná ki, hogy elektromos áramot termeljen.
Szingapúri, japán és olasz kutatók közösen dolgozták ki azt a rendszert, ami képes nagyon alacsony teljesítményű jeleket is befogni, hogy aztán azokból áramot generáljon.
A jövőben a tengereken és a szárazföldön is használhatják majd a szélerőműveket építő cégek az amerikai CLS Wind technológiáját, amely most egy nagyon fontos engedélyt kapott meg.
RAT – de nem a patkány angol megfelelője, hanem egy életmentő generátor neve ez, mely normál esetben a géptörzsben van elrejtve. Vészhelyzet esetén azonban ez biztosít áramot a kritikus fontosságú műszerek működtetéséhez.
A kínai mérnököknek több problémát is le kellett küzdeniük, hogy létre tudják hozni a legújabb tibeti szélfarmot. Sikerült, a világrekorder létesítmény már üzemel.
Megtörik az évek óta befagyott jég: újra lehetőség nyílik nagy ipari erőművi kapacitások kiépítésének igénylésére.
Az amerikai mérnökök egy olyan napelemet készítettek, ami csupán 15 mikrométer vastagságú, így egy szövetre felragasztva gyakorlatilag bárhol bevethető.