Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#eladósodottság

Gazdaság Palotai Dániel

Megszépült emlékek – reagálás Bajnai Gordon elemzésére

A szakadék széléről indulva a kormány olyan gazdaságpolitikát hirdetett meg, ami egyszerre biztosította a növekedést és az egyensúlyt, így Magyarország 2010 után sikeresen tudott felzárkózni az Európai Unió átlagához – állítja szerzőnk, az MNB főközgazdásza, válaszolva a volt miniszterelnök minapi vitacikkére.

Vállalkozás hvg.hu

Hitelből karácsonyozna? Vigyázzon, nagyon sokat bukhat

A bankok az év első kilenc hónapjában 70 százalékkal nagyobb összegben folyósítottak új személyi kölcsönöket, mint egy évvel korábban. Ez részben azzal magyarázható, hogy a személyi kölcsönök hiteldíjmutatója 3-5 százalékponttal lett alacsonyabb. Ugyanakkor hitelfelvétel előtt érdemes alaposan átnézni a kínálatot, mert van 10 százalék alatti konstrukció, de van 20 százalék körüli is, utóbbi pedig több 100 ezer forintos többletkiadást jelent a hitelfelvevőnek. Az áruhitelekkel pedig óvatosan kell bánni, mert jóval drágábbak lehetnek a személyi kölcsönöknél.

Gazdaság hvg.hu

Na, ez aztán meglepő: a magyarok adóssága a legkevesebb

A devizahiteles sokk ma is és még minden bizonnyal jópár évig érzeteti hatását a lakossági hitelezésben. A veszteségek hatására a lakosság inkább megtakarít és eszébe sem jut hitelt felvenni. Emiatt 11 éve nem volt olyan alacsony szinten az eladósodottság, mint most. Sőt, mára átestünk a ló túloldalára, hiszen a magyar hitelállomány 29 százalékkal marad el a régiós átlagtól. Drámai változás rövid távon aligha várható, ám közép távon már lehet számítani a hitelezés lassú bővülésére. A Bankmonitor.hu szakértői írásában a magyar lakosság hitelfelvételei elemzi nemzetközi összevetésben.

Gazdaság MTI

OECD: Az erősen eladósodott országok elveszíthetik a piacok bizalmát

Az államadósságok magas szintjének a gazdaságra gyakorolt kedvezőtlen hatásaira figyelmeztetett a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet. Az OECD szerint például Görögország esetében az államadósságnak hosszú távon nem lenne szabad meghaladnia a bruttó hazai termék (GDP) 35 százalékát a jelenleg 180 százalék körüli arány helyett.

Gazdaság HVG

Király Júlia: A túlzott eladósodottság a valódi probléma, nem a devizahitel

„A devizahitelezésről évek óta nincs ésszerű párbeszéd, szinte kizárólag érzelmi alapon nyilatkoznak róla. Ilyen felfokozott állapotban a józan megfontolásokat sem lehet végiggondolni. Az, ami a politikai diskurzus alaptételévé vált, s amit a sajtó jelentős része is átvesz, hogy a bankok tisztességtelenek voltak „a zemberekkel” szemben, olyan erővel és érzelmi töltettel van jelen a magyar közbeszédben, hogy ez alól bármelyik döntéshozónak nagyon nehéz kivonnia magát” – állítja Király Júlia az MNB volt alelnöke a HVG e heti számában megjelenő interjúban.

Gazdaság hvg.hu

És akkor lenullázzák az adókat

Szivárgó Fidesz-adóígéretek, újabb kamatmélypont, harmadik hazai Ikea, többletes görög folyó fizetési mérleg és Horváth András zöld dossziéja is előkerült. Oskar Schindler gyárát pedig eladják. Kövesse a tündérmese folytatását a hvg.hu-val!

Gazdaság hvg.hu

Hamecz: az adósságrendezéshez le kell váltani a politikai elitet

A politikai elitek nem a közjó, hanem a maguk és köreik érdekei szerint cselekszenek, így a válságból való kijutás elsősorban nem gazdaságpolitikai, hanem politikai kérdés. A gazdaságpolitika nem ok, hanem okozat, így abban változást csak a szavazók kényszeríthetnek ki - írja a Heti Válasz publicisztika rovatában Hamecz István, az OTP alapkezelő elnök-vezérigazgatója.

Gazdaság hvg.hu

Hány hazai adóson segíthetne a magáncsőd?

A fejlett nyugat-európai piacgazdaságokban évente 400 ezer ember választja a magáncsőd intézményét, hogy kilábaljon az egzisztenciális katasztrófával fenyegető adósságspirálból. A magyar kormány a hírek szerint dolgozik az intézmény bevezetésén, jövőre pedig hazánkban is megjelenne ez az adósságkezelési forma.