Ha nincs elég háziorvos, akár a körzeteket is összevonná Pintér Sándor új rendelettervezete
A Belügyminisztérium tervei szerint, ha egy körzet valami miatt tartósan betöltetlen marad, feloszthatják a szomszédos körzetek között.
A Belügyminisztérium tervei szerint, ha egy körzet valami miatt tartósan betöltetlen marad, feloszthatják a szomszédos körzetek között.
„Harmincháromezer orvos akaratát, véleményét nem lehet figyelmen kívül hagyni” – mondta a kamarai tagságot választó kollégáiról a MOK elnöke.
Az orvosi béremeléshez nem kötöttek teljesítményelvárást, így azok, akik nem szeretnek vagy nem nagyon tudnak dolgozni, lazíthatnak. A magyarok továbbra is nagyon elégedetlenek az egészségüggyel, a nemrég elfogadott törvénycsomag többségében soványnak, néhány ponton kifejezetten károsnak tűnik – írja véleménycikkében Váradi Péter, a Prémium Egészségpénztár vezető stratégiai tanácsadója.
Ez eddig a legerősebb ellenvéleményük a javaslatról.
Bár Orbán Viktor nemrég azt mondta, semmilyen egészségügyi átszervezés nem lesz, a Népszava szerint már megint előkerült egy dokumentum, ami két törvény, egy kormányrendelet és négy miniszteri rendelet módosításáról szól.
Levélben kérték a szakmai kollégiumokat, tegyenek erre javaslatokat. Maguk is elismerik, hogy szűk a határidő, a levelet jegyző főtanácsadó elnézést is kért emiatt.
Az egészségügyi jogviszony bevezetésének első napján leállt az abai szakrendelő és a budapesti Szent Imre Kórházban is rengetegen felálltak.
Bár veszélyhelyzet idején tilos felmondaniuk az egészségügyi alkalmazottaknak, ha nem írják alá az új szolgálati jogviszonyról szóló szerződésüket, március elsejétől már be sem mehetnek dolgozni.
A Covid-járványból azt a következtetést vonta le a kormányzat, hogy nem várhat tovább az egészségügy eddig halogatott reformjával. Ember nincs, aki átlátja azt a zűrzavart, ami ebből lett.
Egyetlen hivatal irányíthatja az átalakítás után az egészségügyi szolgáltatók beszerzéseit, fejlesztését és személyzeti politikáját.
Az elmúlt hetekben a koronavírus kapcsán ismét szóba került, mennyi kórházi ágyra van szükség Magyarországon, és mi a baj a kórházak gazdálkodásával. Egészségügyi szakembereket kérdeztünk arról, mi lehet az oka a viharos sebességű kórházi kiürítéseknek. Megvalósítja-e a kormány a veszélyhelyzet "leple" alatt az egészségügyi reformot a kórházakban?