Kúria: Nem kell kiadnia a Belügyminisztériumnak az egészségügy átalakításáról szóló, tíz évre titkosított tanulmányt
A Belügyminisztérium még 2020-ban rendelte meg a tanulmányt, és 352 millió forintot fizetett érte.
A Belügyminisztérium még 2020-ban rendelte meg a tanulmányt, és 352 millió forintot fizetett érte.
Csak a kérdések sokasodnak az egészségügyet átalakító belügyminisztériumi rendelettervezet körül, válaszok nincsenek. Erre figyelmeztet az egészségügyért felelős államtitkárnak címzett levélben két egészségügyi szakszervezet is. Azt kérik, amíg nem tisztázódnak a részletek, ne lépjen életbe a tervezet.
A Magyar Orvosi Kamara közleményben reagált az egészségügy átalakítását célzó törvényjavaslatra.
Átmeneti problémát feltehetően okozott a tatabányai kórház egyes osztályainak működésében, hogy többen nem írták alá hétfőn a szolgálati jogviszonyról szóló szerződést, de szerdán nem látszott, hogy káosz lenne a tatabányai Szent Borbála Kórházban. Az biztos, hogy az egyik érintett osztályon sokat kellett várni, de volt, ahol meg sem érezték a váltást.
Lehet, hogy csak márciustól kapják az ígért megemelt bért az orvosok, és közülük is csak azok, akik az új jogviszonyt vállalják. Legalábbis ez terjedt el az érintettek között a Magyar Orvosi Kamara szerint. Az orvosképző egyetemek alapítványi átalakítása pedig egy újabb csavar az amúgy sem egyszerű történetben.
Példa nélküli hatáskört kapna az a nyolc-tíz kancellár, akikre a kormány más mellett a kórházak szervezési és kapacitásproblémáinak a megoldását is rábízná jövő év elejétől – írta a Népszabadság.
Panaszt tesz Gölle önkormányzata az Országos Tisztifőorvosi Hivatalnál amiatt, hogy a helyi betegeknek az új beutalási rend szerint a belgyógyászati, valamint a csecsemő- és gyerekgyógyászati alapszintű ellátásra ezentúl nem a kaposvári, hanem a dombóvári kórházba kell járniuk, ami egynapos utat jelent tömegközlekedéssel - írta keddi számában a Somogyi Hírlap.
A marcali kórház nem maradt le a beutalási rendet tartalmazó listáról, a Kaposi Mór Oktató Kórházzal kell megegyeznie jövőbeli ellátási kötelezettségeiről - közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat hétfőn az MTI megkeresésére.
Az egészségügyi rendszer átalakításának következő lépése a fejlesztés lesz - mondta Szócska Miklós egészségügyi államtitkár pénteken az MR1-Kossuth Rádió 180 perc című műsorában annak kapcsán, hogy július elsejétől új struktúra szerint működik a magyar egészségügy.
Májusban kezdődik az új egészségügyi ellátórendszer, de hogy pontosan mit jelent ez, azt még nem tudni. Szócska Miklós egy egészségügyi konferencián csütörtökön elmondta, lesz olyan kórház, amelyeiket szociális intézménnyé alakítanak át, de több intézmény funkciója is megváltozik. Az egészségügyi államtitkár kemény hozzászólásokat kapott az orvosoktól, rezidensektől.
Semmilyen kártalanítás nem lesz a fővárosi kórházak államosítása nyomán, ha kell, ennek érdekében jogszabályt is módosít a kormány – mondta a hvg.hu-nak adott interjújában Réthelyi Miklós. A nemzetierőforrás-miniszter arról is beszélt, többször személyesen tárgyalt Orbán Viktorral a köznevelési törvényről, épp úgy, ahogy Pokorni Zoltán is.
Az új kormány már a választások után bejelentette, hogy újjászervezik a 2007-ben bezárt OPNI-t.