Paradoxonnak tűnik, de a megemelt orvosi fizetések is hozzájárulhatnak az egészségügy krónikus munkaerőhiányához, ahhoz, hogy sok szakorvos inkább a magánszférát választja, miközben egyre többet hallani a magánegészségügy állami finanszírozásának terveiről.
A Covid-járványból azt a következtetést vonta le a kormányzat, hogy nem várhat tovább az egészségügy eddig halogatott reformjával. Ember nincs, aki átlátja azt a zűrzavart, ami ebből lett.
Hosszú évek óta mint "Lázár embere" fut, de frissen kinevezett államtitkárként mostantól hivatalosan is a fideszes politikus jobbkeze a 43 éves Sonkodi Balázs egészségügyi vállalkozó. Politikai háttéremberként, az adódó lehetőségekre rárepülve került Sonkodi egyre magasabbra, párhuzamosan Lázár János csillagának emelkedésével. A vidéki orvosdinasztiába született orvos-menedzser halmozza a posztokat, de forrásaink ingadoztak azzal kapcsolatban, hogy kőkemény lobbistáról, alapos háttértudással rendelkező egészségügyi menedzserről, vagy tehetséges törtetőről van szó. Mit kell tudni Lázár új államtitkáráról, aki útitársa is volt nevezetes külföldi útjain?
Havas Szófia fővárosi MSZP-s képviselő szerint a kormány minden eddiginél mélyebbre taszította az egészségügyi ágazatot. Az MSZP felszólítja a kormányt, hogy azonnal hozza nyilvánosságra a lakosság egészségi állapotáról szóló jelentéseket, és ne a betegellátáson spórolja meg a bérkiegészítéshez szükséges pénzt.
Három hónapos felkészülési időszakot követően április elsejétől követhetnék a gyógyszerészek a betegek egyes vényköteles gyógyszereinek kiváltását - mondta Cserháti Péter, az egészségügyi államtitkárság egészségpolitikáért felelős helyettes államtitkára, szombaton, Budapesten a Magyar Gyógyszerészi Kamara (MGYK) konferenciáján.
Alapjaiban változtatná meg az egészségügyi rendszert az Orbán-kormány - ez derül ki a Hírszerző birtokába jutott kormány-előterjesztésből, amely - írja a lap - a Semmelweis-terv kibővített verziója.
Kökény Mihály szerint az egészségpolitikát a fővárosban is bizonytalanság, kiszámíthatatlanság, zavar jellemzi. Az MSZP egészségpolitikai tanácsadó testületének elnöke kedden, budapesti sajtótájékoztatón azt mondta: itt az idő arra, hogy a Fidesz világos elképzelésekkel álljon elő, mert ennek az állapotnak a szolgáltatások romlása, a betegek elbizonytalanítása lesz a következménye.
A Nemzetgazdasági Minisztérium megerősítette az Indexnek azt az előző héten már közölt információját, hogy a tárca Mikola Istvánt jelöli Magyarország párizsi OECD-nagykövetének. A lap szerint Orbán Viktor megerősítette posztján Szócska Miklós egészségügyi államtitkárt.