Dróncsalinak használják egymást az Ukrajnában harcoló észak-koreai katonák
Az ukránok szerint az észak-koreaiak bár jól képzett, kemény harcosok, de a felkészültségük a 80-as évek taktikai doktrínáit idézi.
Az ukránok szerint az észak-koreaiak bár jól képzett, kemény harcosok, de a felkészültségük a 80-as évek taktikai doktrínáit idézi.
Az orosz közlés szerint a csővezeték dél-oroszországi szakasza volt a célpont.
Az iráni gyártmányú, de az orosz hadsereg által Ukrajna ellen bevetett drónok ellen is jól jöhetnek azok a légvédelmi rakéták, amelyekhez egy észt cég által juthat hozzá az ukrán katonaság.
A közhasználatúnál sokkal gyorsabb, és egy pillanatra sem szakad meg: speciális 5G-s hálózatot készített a kínai hadsereg, hogy kiszolgálják a hadászatban alkalmazott egyre több robotikus eszközt.
Bár egy New Jersey-i szenátor szerint a drónok nem jelentenek veszélyt a közbiztonságra, sokak véleménye mégis inkább az, hogy le kellene lőni őket.
Oroszország a drónok mellett egy H–59-es irányított rakétát is bevetett a támadás során.
Oroszország több tekintetben is nyomasztó erőfölényben van Ukrajnával szemben, s Kijev csak akkor tudja a győzelem esélyével folytatni a harcot, ha a Nyugat nem hagy fel a támogatásával.
Válaszoltak az Irán által támogatott húszik összetett támadására.
Ugyan a problémát már vagy egy éve észlelték a német haderőnél, mindezidáig nem sokat tettek ellene.
Karácsony napján Oroszország 31 drónt indított Ukrajna elleni az orosz megszállás alatt lévő Krímből.
A kazah kereskedelmi minisztérium 106-féle különböző árucikk exportját korlátozta.
Két drón, a szakértők szerint az afrikai harcmodortól meglehetősen idegen módon hajtott végre több támadást is a szudáni polgárháborúban küzdő egyik fél, az RSF fegyveresei ellen.