Tovább gyengült a forint, benézett a 415-ös euróárfolyam fölé is
A forint mozgása napok óta nem követi a régiós fizetőeszközök trendjét. A kormány bejelentései és globális folyamatok is állnak a háttérben.
A forint mozgása napok óta nem követi a régiós fizetőeszközök trendjét. A kormány bejelentései és globális folyamatok is állnak a háttérben.
A múlt héten a forint árfolyama az euróval szemben átlépte a 400-as lélektani szintet, majd már a 402 forintos határ fölé is benézett. Máris emelkedik a pénzváltók forgalma: egyesek a még gyengébb forinttól tartanak, ezért eurót vesznek, mások pedig a realizálni akarják az eddigi árfolyamváltozást, ezért eurót adnak el.
Mivel a távol-keleti játékgyártókkal dollárban számolnak el a forgalmazók, a hosszabb távon jósolt 250 forintos árfolyam esetén 10-15 százalékkal is olcsóbbak lehetnek Magyarországon a játékok – állítja a Formatex ügyvezetője.
Történelmi mélypontjára esett a rubel a dollárhoz képest hétfő reggel a moszkvai tőzsde devizakereskedésében.
Januárban tíz százalékkal drágul a Magyarországra érkező orosz gáz – értesült a Népszabadság. Ez ezer köbméterenként mintegy 565 dolláros árat jelent.
Rosszul alakul a csütörtök: kétéves mélyponton a forint, drágul a dollár, szakad a magyar tőzsde. A nyomás leginkább külföldről jön, de a történetnek kétségtelenül van magyar lába is.
Pénteken délelőtt leadni kényszerült a forint csütörtökön szerzett nyereségét, de délután már javított árfolyamán, svájci frankban és euróban elérte az előző délutáni szintet.
A kínai jüant tartja a következő devizapiaci menedéknek és tartósan gyengébb eurót prognosztizál a Goldman Sachs...
A forint pénteken kora reggel árnyalatnyit gyengült a svájci frankkal, erősödött a dollárral és gyakorlatilag stagnált az euróval szemben a csütörtök késő esti jegyzéséhez képest.
Megálltak a lejtőn a nyugat-európai tőzsdék csütörtökön, a New-York-i tőzsdeindexek pedig a nyitást követően jelentősen emelkedtek. A BUX 365,63 pontos, 2,10 százalékos emelkedéssel, 17 746,91 ponton zárt.
A valutauniós válság ellenére sem veszített erejéből érdemben az euró a dollárral szemben, ám ez a "nemkívánatos erő" is az euróövezet felbomlásának kockázatát növeli - vélekedtek szerdai elemzésükben londoni pénzügyi szakértők.