Totális megfigyelés: szintet lép a mindenkit figyelő és pontozó rendszer Kínában
Tavaly óta zajlik a mindenkit pontozó kínai közösségi kreditrendszer tesztüzeme. Új funkciók folyamatosan érkeznek a digitális nyilvántartóhoz.
Tavaly óta zajlik a mindenkit pontozó kínai közösségi kreditrendszer tesztüzeme. Új funkciók folyamatosan érkeznek a digitális nyilvántartóhoz.
A The Guardian, a The New York Times és a Süddeutsche Zeitung közös vizsgálata arra derített fényt, hogy a kínai hatóság "problémás" tartalmakat akar keresni az ország nyugati felén belépők mobilján.
Néhány hónap leforgása alatt mintegy 7,5 milló fővel bővült azok köre, akik sem vonatra, sem repülőgépre nem válthatnak jegyet Kínában. És a megfigyelő rendszer még nem is pörög 100 százalékon.
A kínai kormány 2020-ban élesítené hivatalosan a rendszerét, amivel képesek lennének mindent és mindenkit megfigyelni. A tesztek már így is brutális eredményt hoztak.
A Watrix nevű cég kifejlesztette, és már teszteli is a nagyobb városokban – Peking, Sanghaj – azt a rendszert, ami a járásáról is képes felismerni az állampolgárokat.
Több mint 200 millió térfigyelő kamera előtt zajlik a kínai állampolgárok élete. A cyberpunk művekből ismerhető jövő a szemü(n)k előtt épül ki: a technológiai fejlesztéseket hosszú ideje prioritásként kezelő kínai állam megértette, hogy elérkeztünk ahhoz a rendszerfejlettséghez, amelynél már mindenhol mindenkit meg lehet figyelni, nyilván lehet tartani és automatikusan ki is lehet értékelni.