Génmódosított sertésvesét kapott egy amerikai nő, már otthonában lábadozik
Az 53 éves Towana Looneynak egy az egymillióhoz volt az esélye, hogy megfelelő donorszervet találjanak neki. Nyolcévnyi dialízis után kapta meg a génmódosított sertésvesét.
Az 53 éves Towana Looneynak egy az egymillióhoz volt az esélye, hogy megfelelő donorszervet találjanak neki. Nyolcévnyi dialízis után kapta meg a génmódosított sertésvesét.
Nehéz helyzetbe kerültek a veseátültetettek a fővárosban: a korábban transzplantáción átesett pácienseknek nem minden esetben jut hely utógondozásra a Semmelweis Egyetem transzplantációs klinikáján. Az intézmény ráadásul egy ideje ide-oda vándorol különböző helyszínek között, ami szakértők szerint a hanyatlás irányába vitte a fővárosi ellátást.
A dialízisközpontok közel felét működtető céget kebelez be a gyorsan terjeszkedő egészségügyi magáncég.
Hiány van a dialízishez elengedhetetlen fertőtlenítőszerekből.
A 20 kilométerrel távolabbi Miskolcon látják majd el a betegeket, mivel orvoshiány miatt bezárják az intézményt.
"Kétnaponta négy óra hosszan megkínozza a szervezetedet a dialízis. Ha elcsábulsz egy gyümölcsre, a tested tele lesz vízzel, talán az életedet kockáztatod" - csak egy villanásnyi egy vesebeteg életéből. Az állam pedig nem szűr, 10 éve nem ad több pénzt dialízisre, és az érintettek önfenntartását is alig támogatja.
A hétfőn, 92 éves korában elhunyt Bárdy György a Szent Imre Kórház nefrológiai osztályának gondozottja volt – írta a Blikk.
Egy nagyméretű amerikai tanulmány eredménye arra utal, hogy sok esetben nem elég a heti három vesedialízis ahhoz, hogy a páciensek vérét a benne felhalmozódott méreganyagoktól megtisztítsa.
Ha a súlyos veseműködési zavarban szenvedő betegeket a szokásos, heti háromszor végzett hemodialízis helyett hat alkalommal viszik kezelésre, szívük állapota mérhetően javul. A megfigyelésről készült tanulmányt a világ vezető orvosi folyóirata, a New England Journal of Medicine közölte.