Annyi lesz egy csomó kft.-nek
Egy hónapjuk sincs, és 2,5 millió forinttal kell emelniük a törzstőkét a kft tulajdonosainak. Aki nem teszi, felszólítják, aztán megbírságolják, aztán beszántják a cégét.
Egy hónapjuk sincs, és 2,5 millió forinttal kell emelniük a törzstőkét a kft tulajdonosainak. Aki nem teszi, felszólítják, aztán megbírságolják, aztán beszántják a cégét.
Lehetséges-e egy magyar cég székhelyét külföldre áthelyezni? A nagyobb vállalatoknak kedvező megoldás lenne az európai részvénytársaság, amelynek szabályait egy tíz éve hatályba lépett egységes uniós rendelet szabályozza, tapasztalatok szerint mégis kevesen tudják, hogy létezik ez a társasági forma.
Mind a vállalkozás ügyvezetőjének, mind a könyvelőjének óriási problémát okozhat, ha felkészületlenül éri őket a cég felszámolása, s nincsenek tisztában azzal, milyen kötelezettségeknek kell eleget tenniük. Az Adózóna megmondja, hogy ne kövessenek el bűncselekményt
Az új polgári törvénykönyv nagyobb szabadságot ad a cégvezetők kezébe, ugyanakkor nő a vállalatvezetők és a hitelezők felelőssége, míg a kiszolgáltatott fogyasztókat extra szabályok védik. A kódex új üzletágakat is teremt a tőkeerős vállalkozásoknak, mint például az angolszász gyökerű bizalmi vagyonkezelés. Sárközy Tamás jogászprofesszorral az új Ptk. gazdasági és társasági jogi részéről beszélgettünk.
Úgy tűnik, teljesen magáénak érzi a pénzszűkében lévő fővárosi vezetés Budapestet, legalábbis erre utal, hogy Tarlós István főpolgármester javaslatára több százezer forintot venne ki a Budapest szót vagy annak változatait használó cégek zsebéből az önkormányzat. Ha a közgyűlés elfogadja az előterjesztést, akkor azok a társaságok mindenképpen rosszul járnak, amelyek eddig nem engedélyeztették a nevüket: ha nevet változtatnak, akkor azért, ha nem, akkor azért kell fizetniük a fővárosnak. Sőt, akár még Budai Gyula is fizethet a neve miatt.
Magyarországon a rendszerváltáskor alakított családi cégek most állnak generációváltási hullám előtt, ám ahhoz, hogy kétharmaduk ne roppanjon össze az átadási folyamat során, sürgős változásra van szükség a magyar jogrendszerben. A Felelős Családi Vállalkozásokért Magyarországon Egyesület szerint a világszerte sikeresen működő magánalapítványi rendszer kialakítása komoly segítséget jelentene az érintett vállalkozásoknak.