Ünnepi hangulat NASA-módra: kozmikus karácsonyfáról és fényben úszó koszorúról is érkeztek fotók
Látványos fotók jelentek meg a Karácsonyfa-halmazról és egy másik, látszólag ünnepi fényekben úszó klaszterről is.
Látványos fotók jelentek meg a Karácsonyfa-halmazról és egy másik, látszólag ünnepi fényekben úszó klaszterről is.
A Tejútrendszer legnagyobb szuper csillaghalmaza a Földhöz legközelebbi ilyen csillaghalmaz is egyben, ami kiváló lehetőséget teremt arra, hogy a tudósok a James Webb űrteleszkóp segítségével tanulmányozzák. A cél, hogy jobban megértsék a csillagok születését és evolúcióját.
Olasz és spanyol kutatók a Hyades csillaghalmaz fejlődését szimulálva arra jutottak, hogy a közepén kell lennie legalább 1-2 fekete lyuknak.
A G286.21+0.17 jelű csillagcsoportnál látványos jelenséget, csillagformálódást dokumentáltak. A folyamat kozmikus tűzijátéknak tűnik.
A déli égboltot szinte teljesen elfoglaló úgynevezett csillagfolyamot fedeztek fel a Bécsi Egyetem tudósai. A csillagfolyam viszonylag közel helyezkedik el, és legalább négyezer csillagból áll, melyek együtt mozognak az űrben kialakulásuk óta, vagyis mintegy egymilliárd éve.
A Hubble Űrteleszkóp segítségével készített, csodálatos csillaghalmazról közölt képet a NASA. A Messier 5 csillagai 13 milliárd évesek lehetnek, és 25 ezer fényévre vannak tőlünk. A halmazt 1702-ben fedezte fel Gottfried Kirch. Charles Messier 1764-ben írta le. Az M5 megfelelő körülmények között szabad szemmel is észlelhető.