Pintér: Közelebb kerültünk Románia és Bulgária schengeni tagságához
A tervek szerint a végleges döntést az uniós belügyminiszterek december 12-i találkozóján hozzák majd meg.
A tervek szerint a végleges döntést az uniós belügyminiszterek december 12-i találkozóján hozzák majd meg.
A szerződés célja az érintett országok közötti béke és barátság erősítése, részvétel a regionális együttműködésben és a helyi viták békés rendezésében.
A Tisza Párt alelnöke szerint egyetlen ember van, aki ezt nem támogatja.
A Népszava információi szerint múlt pénteken már egyeztetett telefonon Magyar Péter és Manfred Weber.
Magyarország húsz évvel ezelőtt, 2004. május 1-jén csatlakozott az Európai Unióhoz. Az akkori miniszterelnök, Medgyessy Péter az Indexnek elmondta, mik voltak a várakozásai, illúziói az országnak, hogy látja a mai Európai Uniót, az uniós vezetés és a kormány kapcsolatát és Európa jövőjét.
A tagállamok szerint az új országok belépése elősegítheti az általuk elavultnak minősített világrend átalakulását.
A lépésre eddig az osztrákok által kilátásba helyezett vétó miatt nem volt lehetőség, ám Bécs december közepén jelezte, hogy eláll a vétótól, amennyiben a Románia és Bulgária megerősíti az EU külső határainak védelmét.
A kétoldalú kapcsolatokért felelős államtitkár szerint számos, az ukrán csatlakozást érintő súlyos kérdésre egyelőre nincs még válasz, vagy ha van, akkor az ijesztő.
„Ma egy dolgot kérek önöktől: ne árulják el az ukrán embereket és az Európába vetett hitüket” – mondta az ukrán elnök.
Charles Michel szerint nem lenne szabad vesztegetni az időt, mert a balkáni példa szerint Kína és Oroszország is befolyást szerez az uniós csatlakozásra túl hosszan várakozó országokban.
A Railjetek a hét első két napján még a megszokott módon közlekednek, csak szerdától kell átszállni Bécsben annak, aki továbbutazna.
A MÁV szerint most nem volt idő a vágányzárak összehangolására.