Így juthat Magyarország 7000 milliárd forintnyi GPD-hez egy évtized alatt
Egy évtized alatt hétezermilliárd forintos GDP-növekedést helyez kilátásba Magyarországnak a felhőtechnológiában rejlő hazai lehetőségeket vizsgáló hatástanulmány.
Egy évtized alatt hétezermilliárd forintos GDP-növekedést helyez kilátásba Magyarországnak a felhőtechnológiában rejlő hazai lehetőségeket vizsgáló hatástanulmány.
Az üzletág két számjegyű növekedése mellett is veszített piaci részesedéséből az Amazon a felhőalapú számítástechnika háttérrendszereit biztosító vállalatok versenyében. De így is örülhet
Szinte mindenki digitalizáción és mesterséges intelligencia bevezetésén gondolkodik jelenleg, azonban nem biztos, hogy érdemes rögtön a legnagyobb ugrásra várni. Sokszor inkább a korábbi lemaradásokat kell behozni elsőként, aztán lehet sikeres digitális transzformációt végrehajtani – vélik a Deloitte szakértői.
Míg Európa a mesterséges intelligencia szabályozásában, az Egyesült Államok a fejlesztésében jár élen. A népszerű modellek, szolgáltatások szinte mindegyike Amerikából jön, ám aki alaposabban körbenéz, a világ minden táján találhat ígéretes, érdekes megoldásokat.
Nem mondható szokatlannak, ha egy óriásvállalat bepanaszolja a másikat. Hol a Microsoft a Google-t, hol az Apple a HTC-t, hol a Spotify az Apple-t, és még sorolhatnánk. Most éppen a Google szemét szúrja a Microsoft felhőszolgáltatása, pontosabban az azzal kapcsolatos szabályzata.
„Reméljük, hogy amit elértünk a Coviddal szemben, azt meg fogjuk tudni csinálni a rák ellen is” – mondta a Las Vegasban zajló re:Invent 2023 konferencián Lidia Fonseca, a Pfizer technológiai igazgatója. Az eseményen a rákkezelésben fontos technológiák is előkerültek. Szó esett az otthoni kemoterápiáról is.
Az érettebb digitális gondolkodású vállalatok már felismerték, hogy az adatközponti szolgáltatás már nem csak a nagyobb cégek kiváltsága. A Telekom szakértőjével, Olejnyik Zsanett szenior szolgáltatás portfóliómenedzserrel beszélgettünk arról, milyen előnyei vannak – legyen szó bármilyen méretű cégről – ha a helyben üzemeltetett hardver helyett egy kiszervezett adatközponti szolgáltatást vesz valaki igénybe.
Hogyan lehet automatizáltan és megbízhatóan kivédeni az ártó szándékkal vagy akár természetes módon kialakuló túlterheléses időszakokat?
A számítástechnika felhőbe költöztetése sok terhet levesz az egyéni felhasználók válláról, és még az egyének karbonlábnyomát is csökkenti. De mi a helyzet ebből a szempontból a felhőkkel?
Legerősebb riválisaikkal is sikerrel vehetik fel a versenyt a kis- és középvállalatok az AWS hivatalos partnerei, az Invitech és a TD SYNNEX támogatásával, akik segítenek az ügyfeleknek teljes mértékben kihasználni az AWS által kínált lehetőségeket és felgyorsítani a felhő felé vezető utat.
Az IT-biztonság területén a „védekező oldal” mindig egy lépés hátrányban van a támadókhoz képest, hiszen az új módszerekre, trükkökre meg kell találni a legjobb lehetséges választ, megoldást. Persze, megfelelő szakértelemmel legalább arra fel lehet készülni, hogy ne érje váratlanul a támadás a szervezeteket, de ehhez az új technológiák ismerete is elengedhetetlen. Az alábbiakban a 2023-as évre várható, az IT-biztonsággal kapcsolatos trendeket nézzük végig, valamint azt, hogy milyen lehetőségei vannak egy biztonságtudatos cégnek, vállalkozásnak.
Az Amerikai Védelmi Minisztérium egy új projekt keretében négy nagy technológiai vállalattól fog felhőalapú megoldásokat használni.