Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#büntetőadó

Itthon Lengyel Tibor

Gazdagok különadója, állami autókereskedés – belenézhettünk, miket tervezett titokban Orbán nem sokkal a NER indulása után

A hvg.hu elérte, hogy megismerhesse az úgynevezett „kétezres”, azaz nem nyilvános kormányhatározatokat, legalábbis azokat, amelyek már több mint tíz évvel ezelőttiek. Az egyik ilyen, 2012-ben született dokumentumban feladatul szabta Orbán Viktor, hogy vizsgálják meg az egyes cégekre már kivetett válságadók kiterjesztését a gazdag magánemberekre. Akkoriban tervezték az állami gépjármű-kereskedő – egykori nevén: Merkur – feltámasztását is. De szóba került az embereit gyakran kirúgó vállalatok büntetőadója, vagy az EU-s pénzek elosztóinak számonkérhetősége is. A tervek döntő többségéből végül nem lett semmi.

Gazdaság HVG

Szabotál a kormány a 98 százalékos büntetőadó ügyében

A törvényjavaslat lassan készül, az idő gyorsan fogy – a jelek szerint a kormány jogalkotási szabotázzsal próbálja elérni, hogy minden pervesztése ellenére ne kelljen visszafizetnie a 98 százalékos büntetőadót, derül ki a HVG e heti számából.

Plázs KH

Új büntetőadó: egészségesebbek leszünk tőle?

Az egészségtelen élelmiszerekre kivetendő hamburgeradónak még a hivatalos terve sem készült el, mégis egyre hangosabbak az ezzel kapcsolatos vélemények. A jogszabályt csak július utánra ígérik a törvényalkotók, úgyhogy van időnk szokni annak gondolatát, hogy feketelistára kerülhetnek kedvenc süteményeink is. Megkérdeztünk egy táplálkozási szakembert, mi a véleménye a lakosság ilyesfajta egészségneveléséről.

Itthon HVG

Alkotmányellenes a büntetőadó?

Visszamenőleges, tehát sérti a jogbiztonságot, így nem jogállami, ezért alkotmányellenes – eként jellemezhető a Fidesz legújabb elgondolása is a végkielégítések 98 százalékos büntetőadójára, írja a friss HVG címlap-sztorija.

Gazdaság MTI

Magyar Nemzet: adózatlanul viszik ki a pénzt a multik

Akár százmilliárdokat is kivihetnek adózatlanul Magyarországról az itt működő multinacionális vállalatok − írta hétfői számában a Magyar Nemzet. A lapnak nyilatkozó szakértők szerint a kormány büntetőadókkal vethetne gátat a gyakorlatnak.