A NOB kicseréli a kopott olimpiai érmeket
Több mint száz sérült érmet már eddig is becseréltek az elégedetlen sportolóknak.
Több mint száz sérült érmet már eddig is becseréltek az elégedetlen sportolóknak.
Vas az eddig megrendezett hat világkupa-viadal mindegyikén a legjobb tízben ért célba, de a dobogóra először állhatott fel.
Akkor sem volt ideges, amikor a franciák a bronzmeccs vége előtt nyolc perccel fordítottak, mert tudta, hogy a csapata fel van készülve egy ilyen helyzetre is – mondta a HVG-nek a magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya. Golovin Vlagyimirral a hit erejéről, a szerencsés együttállásokról és a fejlődés lehetőségéről beszélgettünk.
Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány egyenesen csodának nevezte, hogy bronzérmet nyert a csapata.
A Bogár Alexandra és Tekauer Gréta alkotta páros harmadik lett a Somorján rendezett kontinensviadalon.
Bár a nemzetközi Sportdöntőbíróság szerint a román Ana Barbosut illeti az olimpiai bronzérem női talajtornában, az amerikai Jordan Chiles továbbra is küzd azért, hogy visszavonják az ítéletet.
A 34 éves sportoló hat évvel ezelőtt toxikus sokk szindrómát kapott, emiatt amputálni kellett a bal alkarját és lábujjait.
Ez a magyar küldöttség harmadik érme a párizsi paralimpián.
Óvás, fellebbezés és a nemzetközi Sportdöntőbíróság ítélete nyomán a harmadik helyezett végül a román Ana Barbosu lett.
A Nemzetközi Torna Szövetség elsőre nem fogadta be a románok beadványát, ezért a a nemzetközi Sportdöntőbírósághoz fordultak.
Az olimpia szervezői megígérték, hogy kicserélik a sérült érmeket.
A párbajtőröző a magyar küldöttség első dobogós helyezését szerezte a párizsi olimpián. „A saját elvárásaimnak megfeleltem” – jelentette ki a bronzcsata után.