Földön kívüli vasat találtak egy 3000 éves kincsben
Spanyol kutatók szerint az űrből érkezhetett az a vas, amiből egy karkötőt és egy kard egy részét készítették el. A forrás és a készítők kiléte azonban egyelőre ismeretlen.
Spanyol kutatók szerint az űrből érkezhetett az a vas, amiből egy karkötőt és egy kard egy részét készítették el. A forrás és a készítők kiléte azonban egyelőre ismeretlen.
Szokatlanul jó állapotban találtak meg egy bronzkori kardot a németországi Nördlingen városában régészek.
Táplálkozásuk miatt alig akadt rossz foguk a kora bornzkori gyerekeknek – derült ki egy osztrák tanulmányból. A kutatók hozzátették, 2018-ban az ausztriai iskolakezdők felének voltak szuvas fogai.
Két cselgáncsozó talált 120 rajzot egy szikla üregeiben – kiderült, hogy igen jelentős, bronzkori felfedezésről van szó.
Különleges felfedezést tettek a chicagói Field Természettudományi Múzeum munkatársai, magyar régészekkel közösen – szokatlan módon arra derült fény, hogy egy másolatnak gondolt kard valójában nagyon is eredeti.
Több mint háromezer éves bronzkori leleteket, köztük bronztűt, miniatűr agyagkanalat, és feltehetően az egykori települést védő erődítés nyomait találták meg a régészek Jászszentlászló határában.
Valószínűleg állatok ásták ki az ereklyéket, a futó elsőre azt hitte, hogy szemetet talált.
A 4000 éves alkotás hosszú időn át egy várárokban hevert, mire a kutatók újból rátaláltak. A rajta lévő jelölések komoly térképészeti tudásról árulkodnak.
Egy épülő alagút miatt kezdtek feltárásba az építménynél a régészek. A nyugati bejáratnál két 2500 éves sírt találtak.
A középső bronzkori kultúrához sorolható, több ember maradványait tartalmazó tömegsírt tártak fel Tiszafüred határában. Mi állhat a tömegsír hátterében: fertőzés, vagy háborús események? A választ biorégészeti módszerekkel keresik.
Egy nagyjából az i. e. 2000-ből való, rituális célokat szolgáló építmény maradványait fedezte fel egy régész a délnyugat-angliai Deani erdőben.
Egy 3300 évvel ezelőtt meghalt katona személyes tárgyait fedezték fel a kutatók egy bronzkori csatamezőn Északkelet-Németországban.