Tíz évvel meghosszabbították a roamingdíjak eltörlését
Megszületett az uniós intézmények közötti megegyezés: további tíz évvel meghosszabbítják a roamingdíjak eltörlését, vagyis 2032-ig nem kell aggódnunk, ha külföldön internetezünk.
Megszületett az uniós intézmények közötti megegyezés: további tíz évvel meghosszabbítják a roamingdíjak eltörlését, vagyis 2032-ig nem kell aggódnunk, ha külföldön internetezünk.
Könnyű volt hozzászokni, de a következő év nyarán elvileg búcsút kellene mondani az EU egyik sikertörténetének: a barangolási díjak eltörlésének. Most azonban tíz évvel meghosszabbítanák a rendelet hatályát.
Igaz, hogy busz, és nem egészen olyan rugalmas, mint az InterRail, de megérhet egy kísérletet.
Elhárult az utolsó utáni akadály is a roamingdíjak megszüntetése elől, miután az érintett felek megegyeztek az EU-n belüli barangolás nagykereskedelmi árairól, amit egymásnak fizetnek majd meg a szolgáltatók. Az ügyfeleknek nem lesz plusz tétel.
A Lufthansa most bevezetett feltöltőkártyájával az utazók szinte az egész világon ugyanolyan áron telefonálhatnak és mobilnetezhetnek. A Lufhantsa Mobile szolgáltatás a világ 180 országában használható.
Még bő egy év, és az egész Európai Unió területén éppen olyan feltételekkel használhatjuk a mobilkommunikációt, mintha itthon lennénk. A változások azonban, különösen az üzleti felhasználók számára már érezhetők.
Fazekas Sándor hosszú biciklitúrára ment a fiával, Pintér ki sem vett szabadságot, Hende viszont pont akkor ment volna nyaralni, amikor a határzár építését kellene felügyelnie.
Bár az Európai Unió korábban hozott döntései értelmében elvileg az idei év végén ki kellene vezetniük a mobilszolgáltatóknak a barangolási díjaikat, várhatóan 2018-ig maradnak a külföldi mobilhasználat után fizetendő magas tarifák – írja a Magyar Nemzet.
A Forbes szerint London a világ legbefolyásosabb városa. A lap értékelése nyolc tényezőn alapul: egyebek közt a külföldi közvetlen befektetések mértékén, a nagyvállalati székhelyek számán, a pénzügyi szolgáltatások, a technológia és a média erősségén, az ott élők sokszínűségén, és azon, hogy milyen könnyű repülővel más világvárosokba eljutni.
A férfi Török Szabolcsként mutatkozik be, a nő több álnevet is használ. Bejelentkeznek, fogyasztanak, hosszabbítanak, még többet fogyasztanak, aztán a számlát hátrahagyva lelépnek. Az eddigi kár 3 millió forint.
A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala arról határozott, hogy az Országos Kéktúra védjegyet kizárólag a Magyar Természetjáró Szövetség használhatja a jövőben.