Mit akarhatnak az oroszok az ukrán atomerőművekben?
Még nincs baj a reaktorokkal, és remélhetjük, hogy nem is lesz.
Még nincs baj a reaktorokkal, és remélhetjük, hogy nem is lesz.
System error. Rendszerhiba. Ez a számítástechnikai kifejezés jutott először eszembe, amikor megnéztem az HBO csernobili balesetről szóló minisorozatát. A film fő üzenetei véleményem szerint valójában nem is elsősorban a csernobili balesetről és nem is az atomenergiáról, hanem arról a hibás társadalmi/irányítási rendszerről szólnak, ami elvezetett ehhez a szörnyű balesethez.
Új csúcsra emelkedett Japánban a károsanyag-kibocsátás, mert a leállított atomerőművek áramtermelését több fosszilis energiahordozó elégetésével pótolták.
A tavaly márciusban balesetet szenvedett Fukusima-1 erőművet "különleges felügyeletet megkövetelő" létesítménynek minősítette a japán atomenergiai szabályozó hatóság, miközben ázsia legnagyobb magánkézben lévő energiaszolgáltatója újabb állami segítséget kért a felmerülő költségek finanszírozásához.
Körülbelül 180 milliárd dolláros kárt okozott Ukrajnának a csernobili atomerőmű-katasztrófa - hangsúlyozta Mikola Azarov ukrán miniszterelnök kedden, a csernobili szerencsétlenség 25. évfordulója alkalmából az ország polgáraihoz intézett üzenetében.