Vészhelyzet az űrben: valami szemét nekicsapódott a kínaiak űrszondájának
Decemberben, majd még márciusban is vészjavításokat kellett végezni a kínai Mennyei Palota űrállomáson, miután megsérültek a napelemszárnyai – hozták nyilvánosságra minap.
Decemberben, majd még márciusban is vészjavításokat kellett végezni a kínai Mennyei Palota űrállomáson, miután megsérültek a napelemszárnyai – hozták nyilvánosságra minap.
Már a közeli jövőben fény derülhet annak a japán űrhajósnak a nevére, aki az amerikai Artemis-program segítségével a Holdra léphet.
Ami fejfájást okoz az asztronautáknak az űrben, az fejfájást okozhat a tudománynak a Földön. Egy új tanulmány szerint a mikrogravitációs környezet állhat az „űrfejfájás” mögött.
Megérkezett kedden az előző nap indult négy űrhajós a Nemzetközi Űrállomásra (ISS), hogy kutatásokat végezzen a világűrben, és leváltsa az előző legénységet.
Mikrogravitációs környezetben nem könnyű még egy olyan egyszerű feladat elvégzése sem, mint a hajvágás, a hajszálak ugyanis az egész űrállomást beteríthetik.
A luxusmárka és egy texasi cég kollaborációjával születhet meg a NASA asztronautáinak új ruhája, amelyben – ha minden a tervek szerint alakul – 2025-ben a Holdra lépnek.
Különleges beszélgetéssel készül fedélzeti szórakoztatórendszerének csatornáján az Egyesült Arab Emírségek légitársasága: nem csak a néző, az interjúalany is éppen a levegőben lesz majd. Igaz, ez utóbbi valamivel magasabban, igazából a levegőn már túl.
Kína szerint a világ minden tájáról érkeznek majd tudósok abba a komplexumba, ahol az űrbe szánt technológiákat lehet tesztelni ottani körülmények között, de a Földön.
Az amerikai űrhivatal és a hazai pályára dolgozó Axiom Space szakemberei által tervezett űrruha 40 év után nyugdíjazná a jelenleg használatos, mára igen korszerűtlen szkafandereket.
A kisfiú szülei 14 ezer dollárt szeretnének összegyűjteni, 12 ezret pedig már sikerült is.
A NASA űrhajósa, Mark Vande Hei a körülmények furcsa alakulása miatt megdöntötte az amerikai Scott Kelly rekordját, és ezzel ő lett a NASA asztronautája, aki a legtöbb időt töltötte el egyhuzamban a világűrben.
Az Európai Űrügynökség űrhajós castingjára 25 országból 22 523-an jelentkeztek. A magyarok közül nyolcan jutottak tovább a második fordulóba.