Az apasági szabadságnak csak a felét fizeti az állam
A szerda este megjelent kormányrendelet január 1-től érvényes.
A szerda este megjelent kormányrendelet január 1-től érvényes.
Egy átlag magyar férfi nyitott a modern férfiszerepekre, de kevés támogatást kap – állítja Léder László pszichológus, az Apa Akadémia alapítója. Szerinte korunk férfiai nincsenek könnyű helyzetben, mert miközben szeretnék maguk mögött hagyni a múlt századi férfiszerepeket, a mélyről gyökeredző sztereotípiák hátráltatják őket. Interjú a november 19-i nemzetközi férfinap alkalmából.
Ki lehet venni az eddiginél több apaszabadságot, de anyagilag nem éri meg.
Egy EU-s irányelv szerint jó esetben 30, de legalább 10 nap apaszabadságot kell adni, a magyar kormány a minimális opciót választotta.
Az EU azt javasolta, hogy minden országban 10 és 30 nap közötti apaszabadságot adjanak a gyerekek születése után, a magyar kormány egy olyan javaslatot készített, amely 10 napot biztosítana, azt is 2023-tól.
Év végéig tarthat a jogharmonizációs folyamat, de más országokban is csúszhat az EU-s irányelv hatályba lépése.
Tordai Bence szerint megteszik, amit a Fidesz elmulasztott.
Hiába létezik az egyenlő munkáért egyenlő bért elve, a világ szinte bármelyik országában gazdaságpolitikai alapvetés, hogy a nők anyagi és munkaerőpiaci helyzete rosszabb, a házimunkát pedig, amelyért fizetés nem jár, a nők végzik el – de mit jelent ez számszerűsítve? A témának különös aktualitást ad Novák Katalin államtitkár nagy vihart kiváltó kijelentése, mely szerint ne zavarja a nőket, hogy kevesebbet keresnek, mint a férfiak, amúgy pedig otthon is van teendőjük.
Annyi pénzt fizettetne vissza az OLAF Magyarországgal, mint egyetlen más állammal sem; tökéletes a káosz Nagy-Britanniában; átalakítják a budapesti bérbicikli-rendszert. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója
Egyre több ország politikusai jönnek rá: mindenki jobban jár, ha az apáknak hosszabb ideig nem kell dolgozniuk a gyerekük születése utáni hetekben. A magyar apák öt nap extra szabadságot kapnak, ennél a legtöbb országban jobban járnak.
A gyermekgondozási pótszabadságot szeptembertől igényelhetik az egynemű, a nem vérszerinti szülők és a nevelőszülők is.