Donald Trump már az első hivatali napján vámokat vetne ki
A Kínából, Kanadából és Mexikóból behozott termékekre.
A Kínából, Kanadából és Mexikóból behozott termékekre.
Azok után, hogy az Európai Unió büntetővámokat vetett ki a Kínában gyártott elektromos autókra, Peking célzott megtorló intézkedésekkel reagálhat. Végigvesszük, milyen ellenintézkedésekre lehet számítani, és mi lehet ezekkel Kína célja.
Brüsszel épp akkor akar lecsapni a kínai exportra, amikor Hszi Csin-ping Európába látogat. Az EU azonban másképp képzeli a kereskedelmi kapcsolatokat, mint az USA, nyílt háborút a tagországok sem szeretnének.
Tovább folyik az amerikai-kínai technológiai háború, ezúttal Kína lépett – és ez most az Intelnek, valamint az AMD-nek fog fájni.
A Huawei és a ZTE mellett a Xiaomi is szóba került, mint olyan cég, amelyik veszélyes az amerikai nemzetbiztonságra. Azonban egy előzetes bírói végzés más megvilágításba helyezte ez utóbbi kínai vállalat helyzetét.
Nem meglepő a CounterPoint Research egyik új kutatási eredménye, hiszen egyértelmű az összefüggés és értékesített és a felújított okostelefonok száma között.
Nagyobb kijelzővel, jobb kameraszettel, gyors chipkészlettel és felturbózott töltéssel támad a továbbra is Google szolgáltatások nélküli most leleplezett kínai csúcskészülék.
Csak idő kérdése volt, hogy "a birodalom" megpróbáljon visszavágni, azonban meglepő módon, nem az Apple-n, hanem a Google-n próbál fogást találni Kína.
Az amerikai-kínai kereskedelmi háborúban az USA elnöke 25%-os vámemelést rótt ki nemcsak kínai készárukra, de alkatrészekre is. A Tesla és más autógyárak emiatt fordultak most a bírósághoz mondván: a büntetővám önkényes intézkedés volt.
Bár korábban úgy tűnt, nem rendítik meg a Huaweit az amerikai szankciók, az egyik jól ismert mobilpiaci elemző már másképp látja a helyzetet. Szerinte adott esetben akár okostelefonos üzletágát is feladhatja a kínai vállalat.
Miközben javában tart az amerikai-kínai kereskedelmi háború, az amerikai cégek nem szívesen mondanak le kínai üzleteikről. A Microsoft, amellett hogy élénken érdeklődik a TikTok iránt, annak is hangot adott, hogy nincsen szándékában kivonulni Kínából.
Bár az amerikai kormányzat nem a honi vállalatait kívánja nehéz helyzetbe hozni a különféle tiltásokkal, a WeChat esetében az Apple is szenvedő fél lehet.