Halálra éheztetett kisfiú: enyhébb ítélet a családtagoknak
A szülők és a nagyszülők büntetését is mérsékelték. A természetgyógyászét ugyanakkor súlyosították, leültetik.
A szülők és a nagyszülők büntetését is mérsékelték. A természetgyógyászét ugyanakkor súlyosították, leültetik.
Az illetékes gyámhivatal lényegében a "gyermekorvos határozott véleményére" hivatkozva szüntette meg 2015 végén az utóbb éhhalált halt kislány védelembe vételét. Belső vizsgálat, zajlott az ügyben, de még mindig nem egészen világos, hogyan nem tudtak megakadályozni a hatóságok egy újabb tragédiát.
Ezúttal Gyöngyösön történt a három évvel ezelőtti agárdihoz hasonló eset.
Az agárdi kisfiú 1,5 évesen halt meg 2013-ban, élete végén nem volt több 4,5 kilónál. Normális orvost a család nem engedett a közelébe, a bíró szerint a gyerek hosszú szenvedés után halt meg.
A vád szerint a másfél évesen elhunyt gyermeket halálra éheztette a családja. A gyermek apját, anyját és nagyszüleit különös kegyetlenséggel elkövetett emberöléssel vádolják.
Csütörtökön megkezdődött a 2013-ban elhunyt agárdi kisfiú ügyének tárgyalása Székesfehérváron. A vádlottak védője kegyeleti okokból zárt tárgyalást, másik indítványában pedig az eljárás felfüggesztését kérte. A bíróság mindkét indítványt elutasította. A szomorú ügynek hat vádlottja van, az első öt vádlott esetében különös kegyetlenséggel, tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés a vád.
Ismét megbüntették azt a budapesti doktornőt, aki a halálra éheztetett agárdi kisfiút is kezelte – írja a Blikk. A kisfiú szüleinek házi őrizete februárban jár le, akkor döntenek arról, hogy meghosszabbítják-e.
Az agárdi ügynek semmi köze a gyógyászathoz, sokkal inkább egy szekta húzódhat meg a háttérben – véli a Magyar Természetgyógyászok Szövetségének elnöke, Taraczközi István.
Százával vannak olyan védőnők, akiknek több mint háromszáz gyermekkel és várandós anyával kell foglalkozniuk egyszerre, holott a vonatkozó rendelet szerint legfeljebb 250 gondozottat láthatnának el. A riasztási rendszer évek óta rosszul működik – írja a Népszava az agárdi tragédia után.
A területi védőnő nem felelős az Agárdon éhen halt kisfiú haláláért – derült ki a Fejér megyei tiszti főorvos vizsgálatából.
A védőügyvéd cáfolja, hogy fénnyel akarták etetni Benjamint, az Agárdon éhen halt másfél éves kisfiút – írja a Bors.