Sikerült emberi agyszövetből processzort csinálni, és ez mindent megváltoztathat
A svájci FinalSpark elkészítette a világ első neuroprocesszorát, ami szakértői várakozások szerint az informatika jövőjét hozhatja el.
A svájci FinalSpark elkészítette a világ első neuroprocesszorát, ami szakértői várakozások szerint az informatika jövőjét hozhatja el.
Kínai kutatók olyan eredményt értek el az agykutatás terén, ami forradalmat hozhat a különféle neurológiai állapotok viszgálatában.
A biológia és az elektronika közötti szakadékot hidalták át amerikai kutatók: olyan hibrid bioszámítógépet építettek, amely a laboratóriumban növesztett emberi agyszövetet hagyományos elektronikus áramkörökkel, illetve mesterséges intelligenciával kombinálja. A különös társulás képes elvégezni olyan feladatokat, mint a hangfelismerés.
A legmodernebb vizsgálati módszereknek köszönhetően fedezték fel tudósok egy Coccocephalus wildi nevű hal agyának jó állapotban fennmaradt fosszíliáját.
A parazita által okozott tünetek a hivatalos adatok szerint mintegy öt napig tartanak – utána a páciens nagy valószínűséggel meghal.
Amerikai kutatók szerint az agykutatás új korszaka kezdődhet, köszönhetően egy új eljárásnak, amellyel két napig is életben tartható és vizsgálható a műtét útján eltávolított agyszövet.
Először állították elő egy csaknem kifejlett emberi agy modelljét laboratóriumi körülmények között az Ohiói Állami Egyetem kutatói – írta kedden a The Huffington Post.
Első ízben állítottak elő laboratóriumban működőképes háromdimenziós agyszövetet, amelyet két hónapon át sikerült életben tartani.
Fordulópont lehet az Alzheimer-kór gyógyításában egy új brit felfedezés, az első szer, amely sikeresen akadályozta meg az agyszövet pusztulását beteg egereknél. Az emberi gyógyszer kifejlesztése még évekig tarthat.