Nem fekete-fehér történet: a szereplők bőrszíne miatt került össztűz alá a Netflix sikersorozata
A szereposztók döntéseit történelmi tények is erősítik, de mégsem elégedett mindenki. Sőt nem várt irányból is támadják a sorozatot.
A szereposztók döntéseit történelmi tények is erősítik, de mégsem elégedett mindenki. Sőt nem várt irányból is támadják a sorozatot.
Keresztül-kasul szabdalja az amerikai választók tömegét a republikánus-demokrata megoszlás, és az ellentétek, az azokat kísérő indulatokkal együtt, csak erősebbekké váltak az utóbbi negyedszázadban.
A rasszizmus nemcsak előítélet, hanem rendszerszintű elnyomás is – hívta fel a szótárkészítők figyelmét egy 22 éves afroamerikai nő.
Joe Biden demokrata elnökjelölt szavai árulkodók voltak, az amerikai baloldal szerint fekete csak rá szavazhat. A republikánusok is így látják, ezért akadályozni is próbálják, hogy leadják voksukat. A helyzet leginkább a magyar kettős állampolgárok által leadott Fidesz-szavazatokra hasonlít, amiért pátoszt és pár ajándékot kapnak az egyik oldaltól, ellenszenvet és haragot a másiktól.
A polgárháborús vezető a rabszolgatartás megtestesítője, bár ő maga ellenezte azt.
A probléma elsősorban az őslakosokat, valamint az afroamerikai és a spanyolajkú amerikaiakat érinti.
A meggyilkolt polgárjogi harcosra emlékeztek az Egyesült Államokban.
Spike Lee nélkül feleannyit sem tudnánk a fekete Amerikáról, ráadásul a 60 éves rendezőnek tényleg a vérében van a filmezés. Készített már életrajzi mozit polgárjogi ikonról, hangulatjelentést a 9/11 utáni New Yorkról, rendhagyó túszdrámát sztárokkal és musicalt az amerikai fegyverkérdésről. Portrénkban végigmegyünk Lee – botrányoktól sem mentes – karrierjének legfontosabb állomásain.
A baloldal véleményformálóit a realitások ritkán akadályozzák meg abban, hogy tovább higgyenek egy tökéletesen kidolgozott fikcióban. Egész életpályák, politikai, akadémiai és média-egzisztenciák múlnak azon, hogy a világ úgy maradjon, ahogy 1968-ban hagytuk.
Kisebségbe került a fehér bőrű lakosság az Egyesült Államok legnépesebb városában és vonzáskörzetében: a 2010-es népszámlálás szerint a 19 milliós New York-i metropoliszban csupán a polgárok 49,6 százaléka rendelkezik európai gyökerekkel, míg a többség fekete bőrű, ázsiai és mindenekelőtt latin-amerikai bevándorló vagy azok leszármazottja - írta hétfőn a The New York Times című napilap.
Barack Obama a fiatalok, afroamerikaiak, latinók és nők szavazatára számít a novemberi kongresszusi választásokon - derült ki az amerikai elnök választási videoüzenetéből, amelyet a Demokrata Párt országos bizottsága hétfőn hozott nyilvánosságra.
Az Egyesült Államok számára nehéz idők az afroamerikai lakosság számára gyakran még nehezebbek – jelentette ki Barack Obama amerikai elnök, aki ez utóbbit országos és helyi szinten is aktívabb szerepvállalásra buzdította.