Tanácsadót keres az adózáshoz? Érdemes figyelnie erre a változásra
Új rendeletet készít a kormány, más feltételekkel folytathatják az adószakértők a munkájukat.
Új rendeletet készít a kormány, más feltételekkel folytathatják az adószakértők a munkájukat.
A NAV pénzügyi nyomozói a minap füleltek le egy bűnszervezetet irányító nyíregyházi ügyvédet. A „vállalkozó szellemű” férfi cégtemetőt is működtetett. Ennek ürügyén nagyító alá veszi az Adózóna, hogy ma Magyarországon lehetséges-e legális pénzmosás, vagy jól zárnak a törvény zsilipei.
Négy pontban összefoglaltuk, hogy miért jó a könyvelő a kisvállalkozásoknak.
Az adószakértők szerint aránytalanul nagy terhet ró a késedelembe eső gazdálkodókra, hogy januártól kötelező a késedelmi kamat felszámolása, és minimum 40 eurónak megfelelő forintot is fel kell felszámolni behajtási költségátalányként.
Az Alkotmánybíróság élő problémára mutatott rá, ám az értékalapú ingatlanadóztatás hosszú távon nem megkerülhető; a költségvetésben keletkezett lyukat a leggyorsabban a kiadások csökkentésével, a tartalékok befagyasztásával lehetne betömni a megkérdezett adószakértők szerint.
A kisvállalkozások inkább befizetik a hozzájárulás teljes összegét a kincstárba, mert a felhasználás egyre növekvő kritériumainak teljesítése még egy embert kívánna, amit nem tudnak megfizetni.
A piaci igény nyilvánvaló: az adójogszabályok közt az emberek önmagukban ritkán igazodnak el. Hívnak tehát szakembert, akik, bár mindannyian az adózással foglalkoznak, végzettségüket tekintve széles skálán mozoghatnak. Az olvasó legjobban akkor igazodhat el az elnevezések sűrűjében, ha a végzettségére kérdez rá a kiszemelt szakértőnek.
Még az adózással érintőlegesen foglalkozók körében sem teljesen világos, mi a különbség az adószakértő, az adótanácsadó és az okleveles adószakértő között. Most tisztázzuk.
Elő kellene írni az adóügyekben ítélkező bírák kinevezési feltételévé valamilyen képzésben való részvételt, ez lehetne adótanácsadói, adószakértői végzettség, avagy a bírói jogakadémia valamilyen akkreditált tanfolyama - mondja Vámosi-Nagy Szabolcs, az Ernst&Young adószakértője. Az APEH egykori elnökhelyettese arra hívja fel a figyelmet, hogy az adózási kérdéseket érintő perek száma nő, az értékük pedig hatványozódik, miközben a teljesen eltérő bírói döntések születnek országszerte.