A magyar kormány továbbra is ellenzi az uniós adózási reformot
Sem Magyarország, sem Észtország nem lépett vissza a vétótól, így az uniós pénzügyminisztereknek nem sikerült elfogadniuk a társasági adózásról szóló magatartási kódex felülvizsgálatát.
Sem Magyarország, sem Észtország nem lépett vissza a vétótól, így az uniós pénzügyminisztereknek nem sikerült elfogadniuk a társasági adózásról szóló magatartási kódex felülvizsgálatát.
Az EU illetékes tanácsa egy országot törölt a feketelistáról, a megmaradt 11 mellé pedig felvette a Dominikai Közösséget.
Az elmúlt tíz évben 211 százalékkal nőtt azoknak a szlovák cégeknek a száma, amelyek székhelyüket valamely adóparadicsomba menekítették – írja a pozsonyi Új Szó.
Egyelőre kevés részletet közölt, de alapvető változásokat javasol a társasági adóztatás rendszerében az Európai Bizottság azzal a céllal, hogy visszaszoruljon az adóelkerülés és javuljon a gazdasági környezet. Közzétették az adóparadicsomok top 30-as listáját is, illetve azt, hogy a tagországok vezetnek-e nyilvántartást róluk - Magyarország például nem.
Az adócsalás elleni harcban való együttműködésre szólította fel a brit fennhatóság alá tartozó, adóparadicsomnak tartott területeket David Cameron miniszterelnök.
2012-ben 17,8 százalékkal nőtt a cégközpontjukat külföldön bejegyeztető szlovák cégek száma, a növekedés üteme 109 százalékkal haladta meg az előző évit.
Törvény tiltja, hogy a kormány a jövőben adóamnesztiával csábítsa haza az adóparadicsomokban szunnyadó magyar eredetű vagyonokat. A tavaly lezárult utolsó lehetőség 23 hónapja alatt összesen 67 milliárd forint tért vissza Magyarországra - ismerteti a pénteki Magyar Nemzet.
A 80-as évek óta offshore cégekbe áramlott ki a magyar államadósság két és félszeresét meghaladó összeg - írja egy nemzetközi kutatásra hivatkozva a Pogiblog. A jelentés szerint Magyarország 2010-ben ott volt a világ húsz, offshore szempontjából legfertőzöttebb fejlődő állama között.
Az adóparadicsomokat nem lehet megszüntetni anélkül, hogy az „adósivatagokat” ki ne zöldítenénk - vélekedik a liechtensteini trónörökös herceg, aki szerint sok ország, ahonnan nagy az adózás miatti pénzkimenekítés, maga is hibás.
Egyre több csehországi cég van bejegyezve a külföldi adóparadicsomokban – állítja a Cekia cseh információs ügynökség.
Magyarország is adóparadicsomnak számított az EU-s belépésig, de még utána is kedvelt székhelye maradt a külföldi cégeknek - mutatott rá Farkas Péter, a Világgazdasági Kutatóintézet főmunkatársa, akitől arra kerestünk választ, miért csak most fordul a világ figyelme az offshore jelenség felé? Hiszen köztudott volt, hogy ilymódon lehet megkerülni a nemzeti hatóságok által kirótt adók megfizetését. A tranzakciók legálisak ugyan, de mégiscsak az egyes országok költségvetési bevételét apasztják.
Az adóparadicsomokat is elérte a globális gazdasági éghajlatváltozás a BDO Forte pénzügyi tanácsadó cég szerint. Az ide sorolt országokban bejegyzett vállalkozások, tulajdonosaik és képviselőik várhatóan „meleg pillanatokat fognak átélni”. Az adózás alól kivont magánvagyonok értékét nemzetközi pénzügyi tanácsadók 2007-ben 7,3 milliárd dollárra becsülték.