Két helyen is elszakadt egy adatkábel Finnország és Svédország között
A szárazföldi kábel Finnországban szakadt el, az egyiket feltehetően földmunkák okozták, a másik okát még vizsgálják.
A szárazföldi kábel Finnországban szakadt el, az egyiket feltehetően földmunkák okozták, a másik okát még vizsgálják.
Bár már csaknem két éve létezik az USB4 2.0 szabvány, csak most jelennek meg az első olyan adatkábelek, melyek kiaknázzák az ebben rejlő képességeket. Az eredmény: gyorsak lesznek. Nem kicsit, nagyon.
A Microsoft megszerezte a Lumenisity nevű brit startup vállalatot, melynek szabadalmaztatott, rendkívül gyors adatkábele számos területen hasznosítható.
Az új kábel akár 30 százalékkal is csökkentheti az adatátvitel idejét Frankfurt és Tokió között.
A Facebook kibővítette a 2Africa nevű projektjét, így az eredetihez képest több mint dupla annyi internetezőt szolgálhat majd ki az infrastruktúra.
Közös mélytengeri internetkábelek kialakítását tervezi a Facebook. A fejlesztéssel ázsiai országoknak biztosítanának hozzáférést a stabilabb vezetékes hálózathoz.
Célt értek az amerikai kormány aggódó szavai: a Facebook és a Google lemondott arról a tervéről, hogy gyors internetre alkalmas adatkábelt létesítsen Hongkong és az USA között.
Grace Hoppernek nevezi azt a hatalmas adatkábelt a Google, amit az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság és Spanyolország között terveznek lefektetni, a víz alatt.
Újabb tenger alatti adatkábel lefektetésén gondolkodik a Facebook – értesült a Wall Street Journal. A célpont ezúttal Afrika.
A hibás vagy rosszul megtervezett USB-C kábelek miatt rengeteg eszköz lehet veszélyben, azok ugyanis képesek teljesen tönkretenni az azzal együtt használt eszközöket. Egy új kezdeményezés viszont segíthet ezen.
A Google Cloud növekvő felhasználói száma miatt újabb transzatlanti kábelt helyez el az Atlanti-óceán mélyén a keresőóriás. A Vöröskereszt atyjáról elnevezett optikai eszköz a tervek szerint az Egyesült Államok és Franciaország között fog működni, és már 2020-ban bekapcsolják.