Megrendezték az első "a család az család" napot: David Pressman az ikreivel érkezett
Az Egyesült Államok magyarországi nagykövete is tiszteletét tette az eseményen.
Az Egyesült Államok magyarországi nagykövete is tiszteletét tette az eseményen.
Ugyanaz a szeretet, ugyanaz a bizalom, ugyanaz a törődés, mert ami számít, abban nincs különbség – üzenik.
„Hiszünk a történetek teremtő erejében és azt üzenjük mindenkinek, hogy képes változtatni” – mondta Kapronczay Stefánia, a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) ügyvezető igazgatója a szervezet csütörtök esti díjátadóján.
Leszbikus, magyar örökbefogadó párról szóló dokumentumfilm debütál a napokban, amely nemcsak a szivárványcsaláddá válás hosszú folyamatáról, hanem a szerepkeresés nehézségeiről is nyíltan kíván beszélni. Dér Asia és Haragonics Sára rendezőket a forgatás körülményeiről, buktatóiról, és arról is kérdeztük, gondolták-e volna, hogy mire bemutatják a filmjüket, a kormány már el is rendezi a melegek örökbefogadásával kapcsolatos „joghézagot”.
A színész, rendező is reagált a nemrég megjelent, örökbefogadással kapcsolatos kormányrendeletre.
Egyedülálló szülőktől, azonos nemű pároktól vett idézetekkel érvel a Szivárványcsaládok Alapítvány az örökbefogadást sokaknak ellehetetlenítő rendelet ellen. Azt kérik, álljanak vissza a régi szabályok, mikor nem a miniszter, hanem szakemberek döntenek a gyerek sorsáról.
Az azonos neműek örökbefogadásával kapcsolatban elmondta, nem arról van szó, hogy ki kit szerethet, hanem arról, hogy azokról a kiszolgáltatott gyerekekről, akikről lemondtak a vér szerinti szüleik, hogyan gondoskodik az állam.
Egyetértenek azzal az üzenettel, hogy a család az család.
Haragonics Sári és Dér Asia filmje március 11-étől elérhető.
Megpróbálják eloszlatni a szivárványcsaláddal kapcsolatos félreértéseket.