Élet+Stílus hvg.hu 2021. február. 18. 10:33

Magyar szivárványcsaládról szóló dokumentumfilm jön az HBO-ra

Haragonics Sári és Dér Asia filmje március 11-étől elérhető.

Az HBO bejelentette, hogy március 11-én érkezik a kínálatukba Haragonics Sári és Dér Asia első egész estés dokumentumfilmje, az HBO és a Campfilm gyártásában készült Anyáim története. (A film március 6-án a Budapesti Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztiválon is versenyezni fog.)

„Virág parlamenti képviselőként belefáradt a számára kilátástalannak tűnő ellenzéki létbe és otthagyta a politikai pályát. Zenész barátnőjével, Nórával úgy döntenek, hogy gyereket vállalnak, annak ellenére, hogy Magyarországon kifejezetten nehéz az azonos nemű pároknak családot alapítani” – rajzolja fel a film történetét a közlemény. Virág és Nóra két év bizonytalan várakozás után hírt kap egy örökbefogadásra váró kislányról. A két és fél éves kislány nevelőszülőknél van és jelentősen le van maradva kortársaitól. Nóra és Virág habozás nélkül igent mond.

A két rendező, Dér Asia és Haragonics Sári különleges érzékenységgel követi végig a várakozás intenzív időszakát, majd a családdá válás örömteli és küzdelmes mindennapjait.

A Családi Naphoz kapcsolódva az HBO GO egy külön válogatással is készült a családi filmek kedvelőinek. “A család az család” válogatásban olyan filmeket és sorozatokat gyűjtöttek össze, amelyben mindenki megtalálja a maga kedvencét.

Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.