A New York Times szerint Elon Musk kövér csekkekkel igyekszik befolyásolni az amerikai elnökválasztás eredményét. Putyin és a BRICS-csoport kapcsolatáról ír a FAZ. Harari szerint Izraelben éppen összedől a demokratikus rendszer. A Daily Telegraph kommentárja azt írja, az orosz gazdaság az összeomlás szélére került, ezért Európa nem mondhat le a célzott szankciókról. Az orosz-ukrán háború lezárásának lehetőségeiről ír Ivan Krasztev. Ismét eljöhet az atomerőművek ideje, állítja a Washington Post. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Korunk egyik legtekintélyesebb közgondolkodója szerint a mesterséges intelligencia nagy veszélyt jelent a világra. A Die Weltben azt is kifejti, hogy erősebben kell szabályozni a közösségi médiát.
Felejtsük el az utcákon vadul rohanó, pisztolyos robotokat a hollywoodi filmekben – a mesterséges intelligencia valósága sokkal veszélyesebb – figyelmeztet a Yuval Noah Harari történész és a író új könyvében, amelyből elsőként a Guardian közöl egy részletet.
Harari arról ír, hogy Benjamin Netanjahu kormánya is vastagon felelős azért, hogy a terrorszervezet lecsapott Izraelre. Szerinte a mostani koalíció mélypont az ország történetében, mert kizárólag a hatalom megtartásáért dolgozik, nem alkalmas hozzáértők, hanem gátlástalan megalkuvók szövetsége, mely aláásta Izrael biztonságát.
A tömegek – vele együtt – azért vannak az utcákon, mert nem tudnak mást tenni, ha meg akarják menteni a demokráciát, írja a világhírű történész és filozófus a Financial Timesban.
A legsürgetőbb kérdés most az, hogy a mesterséges intelligenciának milyen hatása lesz a munkaerőpiacra, arra alapozva elterjednek-e a totális megfigyelésen vagy manipuláción alapuló társadalmi modellek, illetve mekkora szerepe lesz a dezinformációban és a társadalom destabilizációjában – mondja Tilesch György, MI-szakértő. A technológia annyira gyorsan fejlődik, hogy villámgyorsan „leirthat" egész iparágakat. Interjú.
Véget kell vetni annak, hogy a mesterséges intelligencia nyakra-főre megjelenjen a közösségi szférában, mielőtt ő írja elő nekünk, hogy mit csinálhatunk, írja a világhírű történész-filozófus az Economistban, de még van kedve viccelődni is.
A neves történész, Yuval Noah Harari egy, a Netanjahu-kormány intézkedései ellen tiltakozó 160 ezres tel-avivi tüntetésen mondott beszédet, melyet a brit Guardian közölt teljes egészében. Állítsák le a puccsot, vagy megbénul az ország, üzente a miniszterelnöknek.
Izraelben katasztrófa közelít: az új kormányt még az az uniós intézményrendszer sem köti, ami Orbán Viktor rendszerét akadályozza – írja a világhírű történész a Washington Postban megjelent írásában.