Eladott az állam egy erőművet
Megvásárolta a magyarországi Veolia csoport az MVM Zrt.-től az oroszlányi erőművet, amelyet 2024 elején újraindít.
Megvásárolta a magyarországi Veolia csoport az MVM Zrt.-től az oroszlányi erőművet, amelyet 2024 elején újraindít.
Több száz fős létszámleépítés kezdődik a Vértesi Erőműnél, a Népszabadság szerint ezzel közeleg a végjáték.
Befejezi működését 2015-ben a Vértesi Erőmű szenes részlege, a telephelyet bizonytalan időre konzerválják, több száz ember elbocsátása várható - adta hírül hétfő esti műsorában az Oroszlányi Televízió.
Az utolsó műszakot töltötte a föld alatt 270 dolgozó a Márkushegyi Bányában, elbocsátásukkal megkezdődött Magyarország utolsó mélyművelésű szénbányájának 2018-ig tartó bezárása – írta keddi számában a 24 Óra.
Hatvan éve lett város Oroszlány, melynek közelében az utolsó mélyművelésű bánya az év végéig még működik. A bezárása szorosan összefügg a Vértesi Erőmű megszüntetésével, amelynek helyén jóval kisebb kapacitású, modern biomassza-erőmű épülhet. Arról, hogy milyen feltételekkel valósulhat meg ez, a Magyar Villamos Művek Zrt. most hoz kulcsfontosságú döntést. Egy lepusztult város a jövőbe tekint, és a fejlesztési miniszter ünnepélyes bejelentését várja. Riport + Fotógaléria.
A Vértesi Erőműre szabott szénipari szerkezetátalakítási támogatás keretében az eddigi üzembezárási támogatás rendkívüli támogatással egészül ki - egyebek mellett ezt tartalmazza az a kormányrendelet, amely a 2007-ben hozott rendeletet módosítja és a pénteki Magyar Közlönyben jelent meg.
A kormány rendezni tudja 2018-ig a Vértesi Erőmű által üzemeltetett márkushegyi bánya rekultivációját és az ott dolgozó több mint 800 ember sorsát, miután az Európai Bizottság szerdán jóváhagyta, hogy az állam mintegy 42 milliárd forinttal járuljon hozzá a versenyképtelennek ítélt szénbánya bezárásának költségeihez. Az erőmű 2014 után szén helyett biomasszát használ majd fel. Az átállítás ugyanakkor energetikai szempontból egyáltalán nem a fenntarthatóság irányába mutat, és ezt a fogyasztók pénztárcája bánhatja.
Jóváhagyta szerdán az Európai Bizottság, hogy a magyar állam 42,247 milliárd forinttal járuljon hozzá a versenyképtelennek ítélt márkushegyi szénbánya bezárásának költségeihez.
Az elmúlt másfél évben a Magyar Villamos Művek (MVM) a lakossági villanyszámlákon összesen ezermilliárd "szénfillért" (10 milliárd forintot) szedett be szénipari szerkezetátalakítási támogatás címen, de az összeget nem utalta át a veszteséges Vértesi Erőműnek, mert azt az uniós szabályozás 2010 után már nem teszi lehetővé – írta a Népszabadság szerdai száma.
Bányászokat bérelne a Vértesi Erőmű, ezzel mintegy 170-nel bővítené dolgozóinak számát.
Hűtlen kezelés gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatta ki a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) Kapolyi Lászlót, a...
A Vértesi Erőmű Zrt. közgyűlésén Kovács András Zoltánt nevezték ki a társaság vezérigazgatójává és új igazgatóságot választottak, egyúttal megköszönték az előző elnök-vezérigazgató, Magyari József válságkezelő munkáját - közölte a Vértesi Erőmű pénteken.