Németből francia kézbe került a gönyűi erőmű
Egy gáztüzelésű erőművet vásárolt meg a francia Veolia, amelynek már tíz erőműve van Magyarországon.
Egy gáztüzelésű erőművet vásárolt meg a francia Veolia, amelynek már tíz erőműve van Magyarországon.
Az erőmű 9 év szünet után kezd újra energiatermelésbe, és mindent összevetve több mint ezer embernek adhat munkát az üzemeltetése és a tüzelőanyaggal való ellátása.
Távhő lesz a kidobott karácsonyfákból. A Pécsen idén összegyűjtött mennyiség 85 lakás egyhavi fűtésére elég. De nem mindegy, hogyan kerülnek a hőerőmű kazánjába.
Megvásárolta a magyarországi Veolia csoport az MVM Zrt.-től az oroszlányi erőművet, amelyet 2024 elején újraindít.
Az eddigi szolgáltatónak már nem volt pénze a rendszer karbantartására.
Ezzel már Tarlós is többször próbálkozott, most Atkári János feladata lenne az ügy előkészítése.
Elindította idei szalmabeszerzési kampányát a Pannonpower – a cég szerint komoly bevételi forrást nyitottak meg a a hazai gazdák előtt.
Ismét lecsapott az antikorrupciós hivatal Romániában. A bukaresti vízművek megkente a városvezetőket, hogy árat emelhessen. A víz már tizenötszörösébe kerül, mint 2000-ben.
A fogyasztók a fűtőmű tulajdonosváltásából semmit nem érzékelnek, ez a távfűtés napi működését nem befolyásolja.
Megállapodást kötött a Veolia Energia Magyarország Zrt. és a GDF SUEZ Energia Magyarország Zrt. a százhalombattai fűtőmű adásvételéről. A szerződés értelmében a fűtőművet üzemeltető Dunai Hőtermelő Kft. százszázalékos üzletrésze a Veolia Energia Magyarország Zrt. tulajdonába kerül, amennyiben a Gazdasági Versenyhivatal és a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal is jóváhagyja az ügyletet. A százhalombattai fűtőmű összesen 4200 lakás számára szükséges hőmennyiség előállításáról gondoskodik a Duna menti városban. Új tulajdonosként a Veolia Energia Magyarország Zrt. legfontosabb célja az ellátásbiztonság erősítése és a költséghatékonyság javítása, a helyben élők érdekeinek figyelembe vétele mellett – emelték ki a társaság képviselői.
A Veolia megvette a deberceni és a nyíregyházi erőművet - ezzel egyidőben új vezetőket is kineveztek a cég élére, mivel a korábbi vezető - bő 20 év után - máshol folytatja.
Az E.On eladja debreceni és nyíregyházi erőművét a Veoliának, erről már szeptemberben aláírták a szerződést. A két egység lassan két éve nem üzemel, működésüket az E.On ugyanis a kedvezőtlen gazdasági környezetre hivatkozva "tartósan szünetelteti".