Amerikában felsült, most Londonban lépne tőzsdére a Shein
Az elsődleges részvénykibocsátást április 20-ig, azaz húsvétig szeretné lezárni a kínai vállalat. Kérdés, hogy a kínai és a brit tőzsdefelügyelet mit szól ehhez.
Az elsődleges részvénykibocsátást április 20-ig, azaz húsvétig szeretné lezárni a kínai vállalat. Kérdés, hogy a kínai és a brit tőzsdefelügyelet mit szól ehhez.
Gyűlöletcunami zúdult azokra az influencerekre, akik két hétig élvezték a kínai Shein ruhagyártó vendégszeretetét, majd megpróbálták beadni követőiknek, hogy a gyártónál minden rendben van. A Sheinnel kapcsolatban viszont korábban komoly emberi jogi vádak merültek fel, ezek pedig most az influkon csattantak.
Ratifikálta a kínai parlament szerdán a kényszermunkát tiltó nemzetközi egyezményeket.
Mindez csupán újságírói kérdés nyomán derült ki, a kínaiak maguktól nem reklámozták.
A Fehér Ház az ujgurok elleni bűnök ellen tiltakozik.
A nyilatkozatot Ausztria, Szlovákia, Horvátország és Szlovénia is aláírta.
Egyedüli tagállamként vétóztuk meg az EU bírálatát.
A brit közszolgálati csatornára egyre nagyobb nyomás helyeződik a kínai ujgur kisebbség kényszermunkáját bemutató riportjai miatt.
Merdan Ghappar egy üres szobába bezárva, leláncolva ül, miközben kintről a kínai állami propaganda visszhangzik a hangszórókból.
A kisebbséget átnevelőtáborokban küldik az ázsiai országban, és kultúrájuk feladására kényszerítik őket. Peking mindent cáfol.
A kínai kormányzat így reagált arra, hogy Ilham Tohti ujgur kisebbségjogi aktivistának ítélte oda a gondolat és véleménynyilvánítás szabadságáért folytatott küzdelem elismerésére létrehozott Szaharov-díjat az Európai Parlament.
Pedig a kérdés már az ENSZ előtt van.