Párizs rekord mennyiségű cseppfolyósított földgáz vesz Moszkvától, miközben Macron csapatokat küldene az oroszok ellen
A gazdasági érdekek felülírják a politikát?
A gazdasági érdekek felülírják a politikát?
Az államtitkár az energiamultikat ekézte, amiért "degeszre keresik magukat" a háború idején.
A jogilag hadban álló Izrael és Libanon vitatott tengeri határáról szóló megegyezés révén nemcsak a régió gázkitermelése nőhet, de javulhat a térség biztonsága is.
Már 1971-ben tudtak arról, hogy kapcsolat van a légszennyezés és a klímaváltozás között. Előbb tudatosan elhallgatták, majd tagadtak, aztán késleltetni igyekeztek a kibocsátáscsökkentést célzó szabályok bevezetését – állapították meg francia kutatók. A klímaváltozás ellen küzdő szervezetek felelősségre vonást követelnek.
A 200 millió eurós adomány eddig a legtöbb.
Egymilliárd dolláros befektetést tervezett a francia Total Irán partvidékén, ahol a világ legnagyobb földgáz készletét találták meg a kutatók. Aztán jött Trump elnök, aki felmondta az atomalkut Iránnal. Egyben megfenyegette azokat a külföldi cégeket, melyek ezek után is kapcsolatba kerülnek Iránnal.
1980-ban Franciaországban 45 500 benzinkút működött, tavaly viszont már csak 11 150. Vagyis a tankolóhelyek száma a gyakorlatilag a negyedére csökkent. De ebben az időszakban a motorizáció egyre inkább elterjedt, a fejlett országokban családonként már minimum két autó üzemel. Az üzemanyag-vásárlás szokásai viszont nagyon megváltoztak.
A furcsa ellentmondás hátterében nem politikai, hanem sokkal prózaibb okok vannak. Az Egyesült Államok keleti partvidékén rettenetesen hideg van, kell a fűtőanyag.
Míg Magyarország nemrég kétes atombizniszbe ugrott Iránnal, addig a francia Total vezette konzorcium ötmilliárd dollár értékű gázkitermelési megállapodást köt Teheránnal.
A Shell meglépi, a Total követheti.
Megvásárolta az amerikai UGI International cégcsoporthoz tartozó Flaga-csoport a Total magyarországi PB-gáz üzletágát.
A francia olajvállalat a gyanú szerint a földgázbeszerzéseknél trükközött.