Csak a gyerekének mesélgetett, ebből lett a Gyűrűk ura: 50 éve halt meg J. R. R. Tolkien
A nyelvek és a nyelvészet szerelmese 1973. szeptember 2-án hunyt el az angliai Bournemouthban.
A nyelvek és a nyelvészet szerelmese 1973. szeptember 2-án hunyt el az angliai Bournemouthban.
Tolkien Kullervo története című elbeszélését az irodalomtörténészek a szerzői első prózai műveként tartják számon. A most megjelenő kötetet a magyarázatokon és jegyzeteken kívül az eredeti kéziratról készült néhány fotó teszi még izgalmasabbá.
J.R.R. Tolkien két, eddig kevésbé ismert versére bukkantak egy abingdoni iskola évkönyvében. Egy amerikai Tolkien-kutató tudta, hogy valahol létezik a két költemény, de eleinte nem találták az iskolában.
Kivágják Tolkien kedvenc oxfordi fáját: a 215 éves feketefenyő ágai potyognak, veszélyessé vált – írják a BBC News oldalán.
J. R. R. Tolkien hatvan éve megjelent, korszakos alkotása, A Gyűrűk Ura egyszerre volt alapműve a keresztény-konzervatív rétegnek és a hatvanas évek hippimozgalmának. Megfilmesítéséért még a Beatles is küzdött, de csak 28 évvel a szerző halála után készült belőle mozi, majd további két résszel kiegészülve a világ legsikeresebb filmtrilógiájává nőtte ki magát a mitologikus történet. Itthon a Magyar Tolkien Társaság őrzi az író hagyatékát, őket is megkérdeztük: vajon minek köszönhető ez a kultikus státusz?
A D-vitamin hiánya miatt veszíthette el a küzdelmet a hobbitokkal szemben Gollam, A gyűrűk ura trilógia és előzményregénye, A hobbit egyik főgonosza egy brit tanulmány szerint.
Peter Jackson lassan a teljes Tolkien-életművet filmre viszi, de A hobbitot felesleges volt trilógiává bővíteni. A regény kalandossága elvész a hosszú játékidővel, de Középfölde látványa még mindig elképesztő, a sárkány megjelenése pedig biztosítja, hogy ne távozzunk csalódottan a moziból.
Ha a diákok nem lennének alkoholisták, amióta világ az egyetem, akkor nem készült volna el sem a Gyűrűk Ura trilógia, sem a Hobbit, sem a Narnia krónikái. Itt állnánk télvíz idején hobbitok és kentaurok nélkül.
Végre egy jó hír: tényleg létezik a Megye, Minas Tirith és Vasudvard! Peter Jackson tulajdonképpen egy dokumentumfilm-hexalógia szerzője. 15 forgatási helyszín, ahol Jackson áthozta a valóságba a Gyűrűk Ura történetet.
Beperelték a Gyűrűk ura trilógia és a premier előtt álló Hobbit című film producereit és több mint 80 millió dollárt követelnek J. R. R. Tolkien örökösei és az író kiadója, mert szerintük jogsértő, hogy online szerencsejátékban és más digitális termékeknél is felhasználták fel a Tolkien-könyvek karaktereit.
Verdi városka mellett található ez a 600 négyzetméteres ház Nevada államban.