Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#Tienanmen_téri_lázadás

Nagyítás

Így zajlott a tüntetés a Tienanmen téren – Nagyítás képgaléria

A kommunista diktatúra ellen 1989-ben kezdődött tüntetés a pekingi Tienanmen téren. Az akkori híradások szerint minden nap 2-300 ezer ember demonstrált a demokráciáért. Végül, június 3-4-én a hadsereg erőszakhoz fordult, és bevetette a páncélos, ejtőernyős és egyéb egységeit, a halottak száma pedig elérhette akár a 10 ezret is. Képgaléria az eseményekről.

Világ Fazekas Zsuzsa

A kínai "ötvenhat" vérfürdője még mindig tabu

Miközben a Szovjetunió és Kelet-Európa javában haladt a szabad választások és a szocialista rendszer lebontása felé, az 1989-ben sokat hangoztatott reformfolyamatok nem mindenhol vettek ilyen irányt. Bár Kína elvileg már egy évtizede elköteleződött a reformok mellett, a Kínai Kommunista Párt (KKP) mégis olyan brutális módon vetett véget a helyi ellenzék és a nemzetközi közvélemény optimizmusának, hogy nem hagyott kétséget a jövője, illetve az általa követett irány felől. 25 éve vezényeltek tankokat a Tienanmen téri civil tüntetők ellen.

Világ MTI

Meghalt a pekingi diáklázadások leverésének egyik felelőse

Meghalt Csen Hszi-tung, Peking volt polgármestere, egyike azoknak, akiket felelősnek tartanak az 1989-es pekingi diáklázadások leveréséért - jelentette a hongkongi félhivatalos HKCNA hírügynökség kedden. Csen vastagbélrákos volt, vasárnap érte a halál, 84 évesen, temetésének időpontja még nem ismert.