A rákos sejteket rákellenes fegyverré alakítja át a Stanford Egyetem új kezelése
Immunsejtekké alakítják a rákos sejteket a Stanford kutatói, melyeket így meg tudnak tanítani arra, hogy hogyan is kell harcolni a rákkal.
Immunsejtekké alakítják a rákos sejteket a Stanford kutatói, melyeket így meg tudnak tanítani arra, hogy hogyan is kell harcolni a rákkal.
A T-sejtek által okozott gyulladás állhat a szaglással kapcsolatos problémák mögött a Covid-fertőzésen átesettek körében.
Miután a hagyományos terápiás módszerek nem vezettek eredményre, az orvosok az úgynevezett kiméria antigénreceptor-kezelést is kipróbálták a 13 éves Alyssán. Kiderült, a módszer bevált.
Rákos sejtekre génszerkesztéssel kihegyezett T-sejteket engedtek szabadon egy kísérletben rákbetegek szervezetében. Az eredmények biztatóak.
Nem csupán az eddig ismert problémákat okozza a stressz: szervezetünknek azt a képességét is gyengítheti, hogy kezelni tudja a betegségeket.
A rákos sejtek és a T-sejtek háborújában utóbbiak kaphatnak erősítést.
Az Imperial College London kutatói egy kis létszámú csoporttal vizsgálták a megfázás és a koronavírus-fertőzés közti összefüggést.
A brit Emergex fejlesztése egy kis párna, ami a bőrre helyezve kezd működni, és a fertőzött sejteket igyekszik elpusztítani.
A Szegedi Biológiai Kutatóközpontjának (SZBK) szakemberei szerint az eredmények révén jobban megérhető, hogy az immunrendszer miként reagál bizonyos molekulákra, és másokra miért nem.
A Videoton ellenanyagszintet mért a beoltott dolgozóinál. Az öt vakcina közül négy elindította az antitestek termelését, a kínai azonban nem.
Több kutatás is ugyanarra az eredményre jutott: ha valaki enyhe tünetekkel esett át a koronavírus-fertőzésen, a testében még hónapokkal később is ott lehet a vírus legyőzéséhez szükséges antitest.
Brit tudósok új kezeléssel próbálkoznak, amely reményeik szerint csökkentheti a koronavírus-fertőzés hatásait a legsúlyosabb eseteknél.