Költségvetési csalással vádolják a volt T-Systems vezért
Több mint 100 millió forintos vagyonelkobzás és öt év börtön várhat Kaszás Zoltánra.
Több mint 100 millió forintos vagyonelkobzás és öt év börtön várhat Kaszás Zoltánra.
Az Apple arra építette marketingstratégiáját, hogy vonzó, kívánatos eszközöket gyárt. Ennek pedig nem lehet megálljt parancsolni az iroda falainál, különösen akkor nem, ha a munkavégzés helye a távmunkával, a rugalmas munkavégzéssel ilyen mértékben fellazul, mint ahogy azt most tapasztaljuk. Ezen a BYOD (Bring Your Own Device) sem segít, ami végképp megemelheti az informatika biztonságáért felelős szakemberek vérnyomását.
Nem szűnik meg a T-Systems Magyarország Zrt., és nem is olvad be az anyavállalatba, de más néven folytatja és struktúrája is gyökeresen átalakul a következő hónapokban.
Miközben a Magyarországon működő és külföldi tulajdonosi hátterű nagyvállalatok alapértelmezett infrastruktúrája egyre inkább a felhő, a hazai gyökerűek a lokális megoldásokat favorizálják – ez derült ki az IDC friss kutatásából. A jelenség mögött az áll, hogy a magyarországi nagyvállalatok jelentős része az adatvagyon birtoklására koncentrál, más részük a versenyképességi megfontolásokra. A T-Systems Magyarország szakértői szerint különösen fontos ez akkor, ha előbbre tekintünk, hiszen a piacon tapasztalható konvergencia trendek kiegészülnek a cloud technológián alapuló megoldásokkal és a szolgáltatásalapú üzleti modellel.
2022 júliusában az egyik nagy félhőszolgáltató régiója egy ideig nem fogadott új ügyfeleket – ez a hír sok helyen azzal a címmel jelent meg, hogy elfogyott a felhő. De mennyire igaz ez az állítás? Tényleg bekövetkezhet egyszer az, hogy elfogy a tárhely? Cikkünkben ennek járunk utána.
A megváltozott munkaviszonyok alaposan átrendezik az informatikai biztonság látképét.
A kibertámadások felépítése a céljuktól függetlenül meglehetősen hasonló, azonban csak egy olyan lépésük van, amikor még komolyabb problémák nélkül lehet védekezni ellenük.
Milyen dilemmákkal szembesülnek a felhőbe költöző vállalkozások? Mennyire érett a magyar felhőpiac? Miért adjuk oda az adatainkat önként, ha a céges adatainkat továbbra is féltjük? Kinek éri meg egyáltalán a felhő? Technológiailag nem vagyunk lemaradva, de más dolgokban igen. Bódi Gáborral, a T-Systems stratégiai igazgatójával beszélgettünk.
Digitalizálja a repülőutak során használt dokumentációit a Wizz Air. Az Electronic Flight Bag (EFB) rendszernek köszönhetően minden adat kereshetően rendelkezésre áll a repülés során, így nem különböző forrásból, hanem egyetlen tableten találják a pilóták a repüléshez szükséges összes információt – közölte a megoldást szállító T-Systems Magyarország.
Magyarországon először szemészeti rendelésre foglalt időpontot a Pécsi Tudományegyetemen Bella, az Egyetem és a T-Systems által közösen kifejlesztett mesterséges intelligencia megoldása – közölte a technológiai vállalat. Bella a recepcióra érkező telefonokat kezelte, kikereste és lefoglalta a telefonálók számára a megfelelő időpontot vagy kérdés esetén a recepciós kollégához irányította a hívót. Az egyszerre több hívást fogadni képes Bellától az adminisztratív terhek jelentős csökkenését várja az intézmény.
Éles termelésbe állítottak ipari megoldásokat 5G-képes, privát mobil adathálózaton a BorgWarner oroszlányi gyárában – közölte a hálózatot üzemeltető Magyar Telekom.
A privát mobilhálózatokon a megrendelők egyedi, helyi igényei alapján kiépített hálózat a nyilvános mobil hálózatoknál még megbízhatóbb, és magasabb minőségű szolgáltatások biztosíthatók. A megoldást hazánkban elsőként bevezető Magyar Telekom szerint az ilyen hálózatok megjelenése jelentősen felgyorsíthatja az ipar 4.0 megoldások terjedését, de irodai és egyetemi campusok is hasznosítani tudják.