Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#Síklaki_István

hvg360 Szilágyi Sára

„Az ember hozzá tud szokni a jóhoz és a rosszhoz is, és pont emiatt nyeri meg mindig a Fidesz a választásokat”

Tipikus védekezési stratégia a gyűlöletkampányok ellen, hogy nem politizálunk, de ez legalább annyira veszélyes – ecseteli a polarizációt végletekig kiélező kormány kampánytechnikájában rejlő hosszabb távú kockázatokat a téma kutatója, Síklaki István, aki úgy látja, ha netán összeomlik a NER, a következő elit sem nagyon fog tudni más mentalitású politizálást folytatni. Interjú.

Sport Nagy Iván László

„A válogatott az egyetlen dolog, amelyből a NER nem tudott megosztó kérdést csinálni”

2016-ban hatalmas társadalmi összeborulást hozott az Eb-menetelés, öt évvel később pedig úgy tűnik, nagyobb szükség lenne egymásra találni, mint valaha. Az idei kontinenstorna lehetőséget ad, hogy Magyarország a polarizáció csúcsán és a világjárvány végének közeledtével újra összekovácsolódjon, a társadalomkutatók szerint ehhez pedig a futball természetéből és kultuszából adódóan még egy nehéz időszakban is minden adott.

hvg360 Szabó Yvette

Csicska vagy-e? Magyarországon komoly hagyománya van a megalkuvásnak

Az indexesek mellett tüntető katolikus pap, a színművészeti egyetem kormányzati lenyúlása ellen lemondásukkal tiltakozó tanárok – ritkán tapasztalt morális kiállások színesítették az elmúlt hetek belpolitikáját. A jóval általánosabb becsicskulást ugyanakkor a nemzedékeken átívelő tapasztalatok és az Orbán-kormány megalkuvókat jutalmazó politikája is segíti.

Itthon Windisch Judit

A tüntetések kifulladása csalóka: a robbanásveszély nem múlt el

Ezrek ígérik, hogy ma este ott lesznek a Kossuth téren, a tavasz utolsó nagy demonstrációján. Mindeközben Síklaki István szociálpszichológus azt mondja, az egyes tüntetések valójában nem eresztik ki a feszültséget, inkább felerősítik azt. Marad tehát a kérdés: lehet-e tüntetésből cselekvés, elégedetlenségből rendszerváltás?

Itthon Gergely Zsófia

Még csak gyerekek, de már önkéntesek

A menekültválságot követő fellángolás ellenére továbbra sem divat az önkéntesség. Az pedig egyenesen rendkívülinek számít, amikor 11-12 éves gyerekek kezdenek el érdek nélkül másokon segíteni. Fanni és Vitus története két példa arra, amikor a kicsik ösztönösen adnak, még ha olykor azt is kapják visszajelzésként, hogy "én ezt biztos nem csinálnám".

Itthon hvg.hu

Társadalmi kórtünet is az agárdi tragédia

Nagyon valószínű, hogy egy vagy több állami szervezet is súlyosan hibázott az Agárdon halálra éheztetett kisgyermek ügyében. A hvg.hu-nak nyilatkozó ügyvéd nem csodálkozna, ha foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés miatt is nyomozás indulna, a szociálpszichológus úgy véli: tipikus kórtünete a magyar hatóságok működésének a tragédia.