Meghosszabbították Czeglédy letartóztatását
A Szegedi Járásbíróság úgy döntött, két hónappal hosszabbítja meg a kényszerintézkedést.
A Szegedi Járásbíróság úgy döntött, két hónappal hosszabbítja meg a kényszerintézkedést.
A férfi 2014 nyarán egy tánctáborban repült el olyan alacsonyan az emberek fölött, hogy egy lány maradandó fogyatékosságot okozó, életveszélyes sérülést szenvedett.
A Szegedi Járásbíróság maratoni tárgyalás után bűnösnek találta László Petrát garázdaság vétségében, ezért 3 évre próbaidőre bocsátotta, valamint 53 ezer forint bűnügyi költség megfizetésére kötelezte.
A vádlottak a megrongált határzáron keresztül, vagy a kerítés alatt átbújva jöttek át.
A Szegedi Járásbíróság a múlt héten 30 olyan ügyben hozott ítéletet, ahol tiltott határátlépés volt a vád. A bíróság öt vádlottat egy évre, huszonötöt két évre kiutasított Magyarország területéről.
"Tömegzavargás résztvevőjeként elkövetett határzár tiltott átlépésének bűntette" - ez a vád tíz menekült ellen, akiket a szeptemberi, kerítésnél történt zavargás miatt állítottak bíróság elé.
Nagyrészt marokkói, algériai, pakisztáni, iráni vagy koszovói állampolgárságúnak vallották magukat azok a határsértők, akiket a múlt héten ítélt el a Szegedi Járásbíróság. Mind a 196 vádlottat kiutasították, öt migránssal szemben felfüggesztett börtönbüntetést is kiszabtak.
A Szegedi Járásbíróság tizenhárom ítéletet hozott határzár tiltott átlépésének bűntette ügyében csütörtökön, mindekit kitiltással sújtottak.
Két bangladesi férfi fellebbezett az őket kiutasító határozatok ellen, a Szegedi Munkaügyi és Járási Bíróság új eljárást írt elő ügyükben. A két migráns a kerítésnél, az áteresztő pont egyik konténerében várja az eljárás folytatását.
A bíróság kilenc vádlottat egy, hármat két évre kiutasított Magyarország területéről. A nyolc férfi és négy női vádlott közül négy szír, három afgán, két albán, egy-egy pedig bangladesi, algériai, illetve pakisztáni állampolgárságúnak vallotta magát.
Kiutasított a szegedi bíróság két határzáron keresztül érkezett iraki férfit Magyarországról. Egyikük egy, a másikukat két évere tiltották ki Magyarországról.
Az enyhítő körülményekre – különösen a vádlott beismerésére és bocsánatkérésére – való tekintettel a bíróság nem látta szükségesnek büntetés kiszabását. Így másfél évre próbára bocsátották a 61 éves nőt, és elrendelték, hogy keresse fel a budapesti Holokauszt Emlékközpontot.