A bécsi terrortámadás idején órákra az operában rekedtek a nézők
A Staatsoper igazgatója magyarázta el nekik, hogy mi történt, mialatt ők az előadást nézték.
A Staatsoper igazgatója magyarázta el nekik, hogy mi történt, mialatt ők az előadást nézték.
Jogvédők verték el a port a bécsi állami színházak működtetőin.
Tovább drágul, és várhatóan a már háromszor módosított határidőre sem készül el a leghíresebb berlini operaház, a Staatsoper felújítása.
A Schiller Theaterbe való átköltözés után sem csökkent a berlini Staatsoper látogatóinak száma: 2010-ben 90,6 százalékos, rekordnak számító kihasználtsággal működött az intézmény.
Több szenzációja is volt a berlini Staatsoper minapi premierjének. Leginkább talán, hogy a Berlini Filharmonikusok művészeti vezetője, Sir Simon Rattle először vezényelt bemutatót a Daniel Barenboim vezette berlini operaházban, de az is feltűnést keltett, hogy az erre a célra kiszemelt darab Emmanuel Chabrier 19. századi francia komponista A csillag (L'Etoile) című operettje volt.
Az 54 esztendős francia Dominique Meyer váltja június végén a bécsi Staatsopert 18 éven át igazgató Ioan Holendert, és utána az új főzeneigazgatóval, az osztrák Franz Welser-Möst karmesterrel együtt vezeti majd a zenés színházat. Az osztrák Die Presse című napilap interjút jelentetett meg az új igazgatóval, amelyet a hvg.hu rövidítve közöl.