#Singer_Magdolna
Ha a gyerek szenved, a beszélgetés a legfontosabb
A szülők szakítása, válása, egy közeli rokon halála – mind extrém módon megterheli a gyerekeket, még ha nem is látszik rajtuk. Nem könnyű, ha a szülőnek is fáj, de egy kis odafigyeléssel nagyon sokat segíthet a gyereknek – tudtuk meg Singer Magdolna író, gyásztanácsadó, mentálhigiénés szakember új podcast-sorozatának utolsó, negyedik részéből.
Velük nem vagyunk egyedül a fájdalomban
Sokak számára ismeretlen fogalom a gyászkísérés. Pedig nem muszáj egyedül végigvergődnünk a tragikus események utáni szenvedés hosszú alagútján. Erről szól Singer Magdolna író, gyásztanácsadó, mentálhigiénés szakember új podcast-sorozatának harmadik része.
Sokszor újabb fájdalmat okoz a környezet a kisbabáját elveszített párnak
Az egyik legnagyobb tabu még mindig a perinatális gyász: a szülők nem adhatnak utat fájdalmuknak, amikor meghal a magzatuk vagy a kisbabájuk. Pedig a továbblépéshez nélkülözhetetlen lenne veszteségük elismerése – derül ki Singer Magdolna író, mentálhigiénés szakember új podcast-sorozatának második részéből.
Olyan az életünk, mint egy partitúra
<strong>Amikor egy szörnyű dolog történik velünk, még nem tudjuk, hogy később talán ajándékként tekintünk erre a veszteségre – mondja Singer Magdolna író, mentálhigiénés szakember új podcast-sorozatának első részében. A műsorból többek között megtudhatjuk, mi pontosan a poszttraumás növekedés, és hogyan érdemes szembenézni a krízisekkel.</strong>
Élethazugságok: "Felelősek vagyunk azért is, mit hagyunk magunk után"
Akkor szeretem a másikat, ha a jelen tetteimmel felelősséget vállalok azért is, amit majd a távozásom után magam mögött hagyok - ez a tanulsága Viki történetének, amit Singer Magdolna gyásztanácsadó Élethazugságok című könyvéből szemlézünk. Részlet.
Sírig vitt titkok: "Nem tudok nagyobb bűnt elképzelni ennél egy családban"
Élethazugságok című könyvében Singer Magdolna gyásztanácsadó olyan történeteket dolgoz fel, amelyekben a gyászolóknak nemcsak hozzátartozójuk elvesztésével kell megküzdeniük, hanem egy addig nem ismert titokkal is. Az alábbiakban ebből a könyvből közlünk egy szerkesztett részletet - Gréta történetét.
Sírig vitt titkok: "Kétszer is elhagyott az anyám"
Élethazugságok című könyvében Singer Magdolna gyásztanácsadó olyan történeteket dolgoz fel, amelyekben a gyászolóknak nemcsak hozzátartozójuk elvesztésével kell megküzdeniük, hanem egy addig nem ismert titokkal is. Az alábbiakban ebből a könyvből közlünk egy szerkesztett részletet - Evelin történetét.
Miért gyanakodnánk, ha a hozzátartozónk minden jelét megadja annak, hogy bízhatunk benne?
Hogyan lesz a gyászból harag és gyűlölet, majd csillapodnak az érzelmek, akár annyira, hogy ismét szeretni tudjuk a minket becsapó hozzátartozót? Többek között ezt a témát járták körül a HVG Extra Pszichológia Szalon legutóbbi estjének vendégei, Singer Magdolna és Orvos-Tóth Noémi, akik a csak a halál után kiderülő élethazugságok feldolgozásáról beszélgettek.
Egy sokkoló titok útja a dühtől a felszabadulásig
Egy hozzátartozó halála mindig megterhelő, de mi a helyzet akkor, ha a gyászt komplikálttá teszi az elhunytról feltárult titok? A HVG Extra Pszichológia Szalonban vendégeinkkel erről beszélgetünk.
Nem elég, hogy meghalt, de kiderült, hogy más volt, mint akinek hittem
Singer Magdolna gyásztanácsadó Élethazugságok című új könyvében olyan sorsokat tár elénk, amelyek főszereplői gyászolók, akik szerettük halála után szembesülnek annak kisebb-nagyobb titkaival. Főleg nagyobbakkal, derül ki az itt közölt előszóból.
Szabad-e kutakodni az elhunyt intim dolgai között?
Mit kezdjen a gyászoló a nyomasztó titokkal: megtartsa magának, vagy megossza az érintettekkel? Mikor árt, mikor véd? Mit tegyen a titokgazda, hogy a családi titok ne váljon tabuvá? Többek között ezek a kérdések is felmerülnek Singer Magdolna gyásztanácsadó Élethazugságok című könyvében. Részlet.