Gitármuzsika és reggae-dal is készült Deutsch Tamás angoljából, ami Sárosdi Lilláékat is megihlette
A Fidesz EP-képviselőjének ülésnyitó beszéde több művészre is inspirálóan hatott, és ezzel mind gazdagabbak lettünk egy kicsit.
A Fidesz EP-képviselőjének ülésnyitó beszéde több művészre is inspirálóan hatott, és ezzel mind gazdagabbak lettünk egy kicsit.
Az osztrák kormányalakítás, a gázai tűzszünet és az amerikai hatalomváltás a világlapok fókuszában. Válogatásunk.
Schilling Árpád hosszú idő után ismét Magyarországon rendezett színházi előadást: olyat, ami semmilyen másik művére sem hasonlít. A témája elvileg Magyarország kilépése lett volna az EU-ból, de valójában sokkal inkább a NER vágyott országát mutatja meg. Kritika.
Egyetlen alkalommal, a Freeszfe és a Budapest Brand meghívására fog össze egy különleges projektet.
Két világhírű sakkozó, egy olimpiai bajnok bokszoló, több jól menő üzletember és művész, egy közgazdász és egy szociológus volt húsz éve az ország tíz legtehetségesebb fiatalja. Milyen ívet futott be a pályájuk? Mennyien vannak még (adott esetben már megint) itthon? Ki vitte közülük a legtöbbre? Cikkünkből kiderül.
Rákay Philip válaszolt Gryllus Dorkának, és közben gyanútlanul az ars poeticáját is megfogalmazta. Még soha nem pezsgett így a magyar kulturális párbeszéd!
A rendező szerint a hallgató tanárok szégyene és rettegése rákot okoz, rabszolgává tesz, és az ilyen oktatók végül mások ellenségévé válnak.
A rendező szenvedélyes Facebook-posztban kérdezi: „Nincsenek elveink, baszki?! (…) Nem zavar minket, ha a fél világ nácinak tart minket, mert mi meg mindenki mást tartunk annak, és egyébként is, kit érdekel itt már bármi is?!” Szerinte az, hogy Orbán szavazói elfogadják, hogy az ország vezetője fajtisztaságról szónokol, azt jelenti, hogy minden egyes Orbán-szavazó náci. Schilling posztját leszedte a Facebook, de ő újabb posztban ismételte meg az álláspontját. Szerinte Magyarország lelkiismerete romokban van, és még mindig nem értjük, milyen könnyen fordulnak tettekbe a szavak.
A sokszoros díjnyertes, erdélyi magyar rendező, Tompa Gábor az Indexnek adott interjút, amelyben Schilling Árpád szerint „sok furcsaság hangzik el”.
A rendező a Facebookon adott gyorsértékelést a választásról. Szerinte méltatlan dolog Márki-Zay Pétert magára hagyni, és arról ír, hogy ideje volna már a parlamenti „munka” bojkottjának is.
A soha nem látott mértékű állami támogatást kapott Petőfi-film producere szerint Schilling nem azért támadja, mert 4,5 milliárd forintot kapott, hanem azért, mert a Schillinghez hasonló "kibillent lelkek" nem szeretik a nemzeti érzéseket bemutató alkotásokat
A rendező szerint a Petőfi-film egy újabb bizonyítéka annak, mennyire leértékelődött a szakmaiság, és milyen újabb szintre emelkedett az arcátlanság.