A ReSzaSz végleges eltiltást követel a hálapénzes onkológus nőgyógyász ügyében
A szakszervezet szerint elfogadhatatlan, hogy csupán hat hónapra tiltották el az orvoslástól a nőgyógyászt.
A szakszervezet szerint elfogadhatatlan, hogy csupán hat hónapra tiltották el az orvoslástól a nőgyógyászt.
A Rezidensek és Szakorvosok Szakszervezete megszavaztatta, ki kapja az adományt – a munkaerőhiánnyal küzdő dél-pesti kórházra érkezett a legtöbb voks.
Hatalmas felelősség és 12 órás tömény pörgés a sürgősségin dolgozni. Ide osztották be az előírt szakmai felügyelet nélkül azt a soproni urológusrezidenst, aki egy kétségbeesett Facebook-posztban kért segítséget kollégáitól. Akkor telt be számára a pohár, amikor a sürgősségi műszakokból rendszert csinált az intézmény. A döntéshozónak tudnia kellett, hogy ezzel potenciálisan nem csak a betegeket teszi ki felesleges kockázatnak, hanem a kórház törvényt is szeg a rezidens beosztásával.
A közelmúlt botrányai után az egyik egészségügyi érdekvédelmi szervezet felmérést készített a paraszolvenciáról. Ebből kiderült, egyre kevesebb orvos gondolja úgy, hogy a betegek hálából csúsztatják zsebükbe azt a bizonyos borítékot. Főleg a fiatal orvosok körében magas a hálapénz elutasítottsága.
Az igazságügyi miniszterhez fordul a Rezidensek és Szakorvosok Szakszervezete (Reszasz) az utólag elfogadott hálapénz jogbizonytalanságának rendezése érdekében – közölte a szervezet.
A Magyar Orvosi Kamara állítja, azért nem indítottak korábban etikai eljárást a veszprémi orvos ellen, mert nem tudtak az ügyről. A jogerősen elítélt onkológusspecialista operációkért 150 ezer, a vizsgálatokért pedig 15 ezer forintot kért el betegeitől.
A jogerősen elítélt orvos operációkért 150 ezer, a vizsgálatokért pedig 15 ezer forintot kért el a betegektől. Az egészségügyi kamarák működését szabályozó törvény szerint már gyanú esetén is kötelező lefolytatni az etikai eljárást.
A Rezidensek és Szakorvosok Szakszervezete azt vizsgálná, milyen mértékben sérül 10 éven belül az egészségügyi ellátáshoz való egyenlő hozzáférés.
Van olyan egyetemi tagozat, ahol 24 orvostanhallgatóból mindössze 2 tervez az országban maradni a rezidensi éveit követően. Nagy forráshiányt tapasztalnak, ezért a Rezidensek és Szakorvosok Szakszervezete aláírásgyűjtésbe kezdett. Petíciójukkal el szeretnék érni, hogy a Visegrádi Négyek többi államának átlagához mérten a jelenlegi négy százalékról a GDP hat és fél százalékára emeljék az egészségügy finanszírozását.
Az elmaradt béremelésre sztrájkkal felelne a rezidens orvosok szakszervezete, amelynek vezetője, Dénes Tamás a hvg.hu-nak nyilatkozott.