Közel 800 ezer forint értékben gyűjtöttek kézfertőtlenítőre a Jahn Ferenc Kórháznak
A Rezidensek és Szakorvosok Szakszervezete megszavaztatta, ki kapja az adományt – a munkaerőhiánnyal küzdő dél-pesti kórházra érkezett a legtöbb voks.
A Rezidensek és Szakorvosok Szakszervezete megszavaztatta, ki kapja az adományt – a munkaerőhiánnyal küzdő dél-pesti kórházra érkezett a legtöbb voks.
Az 1001 orvos hálapénz nélkül elnevezésű Facebook-csoport és a Rezidensek és Szakorvosok Szakszervezete szerint nem igaz, amit a hatályban lévő kódex állít, vagyis hogy a hálapénz legfőbb oka az orvosok megalázóan alacsony fizetése.
Úgy fest, a Magyar Orvosi Kamara csak egy héttel azután indított eljárást a hálapénzes veszprémi orvos ellen, mint ahogyan azt a kamara elnöke állította.
A veszprémi orvos operációkért 150 ezer, a vizsgálatokért pedig 15 ezer forintot kért el a betegektől, de csak felfüggesztett börtönbüntetést kapott.
A ReSzaSz tette közzé annak az öt mentőorvosnak a nyílt levelét, akik azért fordultak a kormányhoz, mert szakorvosként kevesebbet keresnének, mint korábban rezidensként.
A kormány ígéri, mindenkit kompenzál, aki kevesebbet kap, mint eddig. De nem világos, ki az a "mindenki". Azok például, akik most fognak szakvizsgázni és hiányszakma-pótlékot is kaptak, még izgulhatnak.
Már csak egy hajszál választja el az egészségügyi dolgozókat attól, hogy több év után ismét sztrájkot hirdessenek, mivel február elején kiderült, hogy a kormány gyakorlatilag átverte őket a szakorvosi minimálbér ígéretével. A munkabeszüntetés jogi feltételei azonban finoman szólva sem világosak a sztrájktörvény legutóbbi módosítása óta, amit még a második Orbán-kormány léptetett életbe.
A nemrég alakult Rezindensek és Szakorvosok Szakszervezetének pénteki bemutatkozó sajtótájékoztatóján elmondták, nemcsak béremelést követelnek, hanem a biztonságos betegállátásért is küzdenek. Az új szervezet annak a lehetőségét is megvizsgálja, milyen feltételek mellett sztrájkolhatnak az egészségügyi dolgozók.