Ismét japán alkotó nyerte a legrangosabb építészeti díjat
Jamamoto Riken a kilancedik japán, aki ebben az elismerésben részesült.
Jamamoto Riken a kilancedik japán, aki ebben az elismerésben részesült.
David Alan Chipperfield, miután értesült arról, hogy ő nyerte a díjat azt mondta: „nem hiszem, hogy ennyire tehetséges lennék”.
Diébédo Francis Kéré, a Burkina Fasó-i születésű, Berlinben élő építész tudja, hogyan kell fenntartható épületeket tervezni ott, ahol szűkében van a lakosság az erőforrásoknak. Kéré oktató és társadalmi aktivista, egyben az első afrikai, aki elnyerte a legrangosabb építészeti elismerésként számon tartott Pritzker-díjat. Hűsítő agyagfal légkondicionáló helyett, eukaliptusszal bélelt fémtető – ez Kéré művészete.
Az építészet Oscarját is elnyerte a francia építőpáros, aki bebizonyította, nem létezik olyan csúnya, elavult épület, amelyet nem lehet újjá varázsolni.
A szakma legrangosabb elismerése, a Pritzker-díj két olyan tervezőhöz kerül, akik csaknem 20 ezer négyzetméterrel bővítették a párizsi Palais de Tokyo múzeumot.
Átadták a Pritzker-díjas építész egyetlen lakóépületét.
Egészen mostanáig egyetlen indiai építészt sem tüntettek ki az "építészeti Nobelnek" is mondott Pritzker-díjjal. A százezer dolláros honoráriummal járó elismerést idén a 90 éves építészlegenda, Balkrishna Doshi kapta.
Három tagú spanyol építészcsoportnak ítélték oda idén a Pritzker-díjat, az építészek "Nobel-díját", a zsűri munkásságuk méltatásában kiemelte az épületek és tájkép összhangba hozását, az idő és a tér összekapcsolását.
Ito Tojo japán építész kapta idén a Pritzker-díjat. A zsűri a valóság és a virtuális világ között egyensúlyozó épületeinek szépségét méltatta indoklásában.
A 49 esztendős Vang Su (Wang Shu) építészre esett a választás, akinek munkáit a "méltóságteljes megjelenés és a...
Először ítélték oda kínai építésznek a Pritzker-díjat, a szakma legrangosabb elismerését.
A 65 éves Peter Zumthor május 29-án veszi át Buenos Airesben az...