Íme az OTP nagy dobása a közép-kelet-európai régióban
Az övezet legjelentősebb, tőzsdén jegyzett vállalatainak részvényeibe teremt befektetési lehetőséget az OTP Alapkezelő.
Az övezet legjelentősebb, tőzsdén jegyzett vállalatainak részvényeibe teremt befektetési lehetőséget az OTP Alapkezelő.
A befektetési alapokból tavaly először kivették a pénzt, majd többet tettek vissza a befektetők, így összességében nőtt az általuk kezelt vagyon. A kockázatok a nemzetközi piacokról azonban még nem tűntek el, arról, hogy mire lehet számítani, az OTP Alapkezelő sajtótájékoztatóján tudhattunk meg többet.
Az idei év a tőkepiacokon eddig egyelőre nem sok jót hozott: mind a kötvény-, mind a részvénypiacok teljesítménye negatív. Az infláció eközben világszerte csúcsra jár, itthon már a 20 százalékot is meghaladta. Nehéz ilyen helyzetben jó hozamot elérni, de mégsem lehetetlen.
A napokban ért véget a COP 26, az ENSZ Éghajlatváltozási Konferenciája, amelyen az állam- és kormányfők tettek kibocsátáscsökkentési, illetve karbonsemlegességi vállalásokat. A cél a globális felmelegedés megállítása, az átlaghőmérséklet emelkedésének az ipari forradalom előtti szinthez képest 1,5 fokon belül tartása. De nem kizárólag az államok szintjén lehet tenni egy élhető jövőért, mi magunk is hozzájárulhatunk a klímacélokhoz, akár befektetéseinken keresztül.
A Covid-válság kitörése óta a közép-európai részvénypiacok alultejesítenek, és értékeltségük is átlagosnak mondható a fejlett piacokkal szemben. A jövőbeli teljesítményre azonban ez jó hatással lehet, jelentős felzárkózási potenciált tartogathat a régió. A közép-európai célpiacokon befektető OTP Quality és OTP Közép-Európai Részvény Alapot kezelő szakemberekkel beszélgettünk.
A koronavírus-válság okán sok elemzés foglalkozik a részvénypiacok lehetséges jövőjével, a kilátásokkal. Az OTP Trend Alap viszont más utat választ: egyedi részvénykiválasztást támogató modellje segítségével kevésbé nyilvánvaló, a megatrendek árnyékában megjelenő lehetőségeket is meg tud találni. Cikkünkből kiderül, melyek most a legforróbb részvénypiaci trendek.
Miközben az árfolyam- és értékeltségi csúcsokat döntögető, de már meg-meg torpanó amerikai részvénypiac folyamatosan a figyelem középpontjában van, jóval kevesebb szó esik azokról a régiókról és szektorokról, amelyeket a koronavírus válság súlyosan érintett. Vajon ezek közül kerülhetnek majd ki az újranyitás részvénypiaci nyertesei? A légiközlekedés, a szálloda- vagy akár az étteremláncok? Honics István, az OTP Alapkezelő vezérigazgató-helyettese és Boér Levente befektetési igazgató elemzi az esélyeket.
A globális koronavírus-válság kiindulópontja Kína volt: az egészségügyi és a gazdasági krízis is itt ütött be először. A jelek szerint viszont a kilábalásban is élen jár az ázsiai régió, ahol egyelőre sikerült elkerülni a vírus terjedésének második hullámát, a gazdasági aktivitás pedig már megközelíti a tavalyi szinteket. Boér Leventét, az OTP Alapkezelő befektetési igazgatóját a feltörekvő részvénypiacokról kérdeztük.
Bár az elmúlt hetekben lassulást mutat számos gazdasági mutató, összességében arra lehet számítani, hogy folytatódik a világgazdaság kilábalása a válságból. Feltételezve, hogy a jegybankok monetáris politikája továbbra is támogató marad, két tényező lehet jelentős hatással a fellendülés pályájára: az egyik az egészségügyi helyzet alakulása, a másik a költségvetési politika. Heinz Frigyes Ferdinánd, az OTP Alapkezelő vezérigazgató-helyettesének világgazdasági elemzése.
A kisbefektetők körében ismét népszerűvé vált az arany, és nem csak fizikai formában. Több hazai és külföldi kereskedési platformon is elérhetőek határidős ügyletek, tőkeáttételes certifikátok, ezek azonban nagyon kockázatos eszközök. Ennél sokkal biztonságosabb megoldást kínálnak az árupiaci befektetési alapok.
Amikor megtakarításról, befektetésről van szó, a legtöbben bankbetétekben, esetleg állampapírokban gondolkoznak. Sokan a magasabb hozam reményében a részvénypiacokon is kipróbálják magukat, vagy részvényalapokba fektetnek. Pedig már itthon is vannak olyan befektetési alapok, amelyek csak felelősen gondolkozó, a fenntarthatóságot szem előtt tartó cégek részvényeibe fektetnek.
Az OTP Alapkezelőnek az első négy hónapban 24 százalékkal nőtt a kezelt vagyona.