Netanjahu és a Hamász tisztviselői ellen is elfogatóparancsot adott ki a Nemzetközi Büntetőbíróság
Többek között Joe Biden amerikai elnök is bírálta a Nemzetközi Büntetőbíróság döntését.
Többek között Joe Biden amerikai elnök is bírálta a Nemzetközi Büntetőbíróság döntését.
Két nappal azután, hogy az izraeli hadsereg likvidálta a Hamász vezetőjét, Yahya Sinwart.
Joe Biden amerikai elnök szerint a Hezbollah élén álló Haszan Naszrallah megölése igazságtétel a terrorizmus áldozatai számára. Az elnök annak ellenére mondta ezt, hogy washingtoni források szerint az izraeli illetékesek nem figyelmeztették előre amerikai kollégáikat a pénteki csapásról.
Több ezer ember vonult utcára a kormány politikáját bírálva.
„Aki azt hiszi, hogy abbahagyjuk, az elszakadt a valóságtól... Minden Hamász-terrorista, az elsőtől az utolsóig, két lábon járó halott” – mondta szerdai nyilatkozatában Benjamin Netanjahu.
Az izraeli miniszterelnök elmondta, hogy erői szórólapokat osztogattak és mobiltelefonon hívták a gázai civileket, hogy tájékoztassák őket a közelgő csapásokról.
Százezres tüntetést tartottak Londonban a palesztinok mellett szombaton, miközben Kairóban békecsúcson vett részt 34 állam. Eközben megnyitották a rafahi határátkelőt a Gázai övezetbe szánt segélyszállítmányok előtt. A háború minden fontos híre itt, percről percre.
Mit tervez Benjamin Netanjahu az izraeli igazságszolgáltatással, ami miatt százezrek tüntetnek Izraelben? Miért veszélyes az ország jelenére és jövőjére nézve, hogy a szélsőjobbal szövetkezett a kormányra kerülés érdekében? Megoldódik-e a válsághelyzet attól, hogy a miniszterelnök elodázza a demokráciaellenes lépéseket? Közéleti podcastunkban mindent összefoglaltunk az elmúlt napok, hetek, hónapok eseményeiről.
Rajongói szemében az izraeli miniszterelnök királynak számít, ám lehet, hogy most az egyszer alulmarad a királycsinálók szövetségével szemben – írja a Financial Times vezércikke. A kormányfő, akinél senki más nem töltötte be hosszabb ideig ezt a posztot, nem tudott életképes koalíciót összekovácsolni az újabb előrehozott választás után, amely immár a negyedik volt két év alatt.
A négy éven belül negyedik parlamenti választás sem tudta kimozdítani a holtpontról az izraeli politikát. A palesztinkérdés vesztett a jelentőségéből, az iráni fenyegetés egyre meghatározóbb.
Az ország részletes adatokat közöl a koronavírus-vakcinákat gyártó cégekkel, ennek köszönhetően kaphat nagy tételben oltóanyagokat. A részletekről Benjamin Netanjahu miniszterelnök egyezett meg a Pfizer és a Moderna vezetőivel.