Világ hvg.hu 2024. február. 25. 08:55

Vízágyúval oszlatott kormányellenes tüntetést Tel Avivban a rendőrség

Több ezer ember vonult utcára a kormány politikáját bírálva.

Szombaton egyszerre két utcai megmozdulást is tartottak az izraeli Tel Avivban: míg az egyiken békésen virrasztottak a Hamasz által túszul ejtett emberekért, tőlük nem messze a kormányellenes tüntetést a rendőrség illegálisnak minősítette, és vízágyúval oszlatta – írja a Reuters.

Ez volt az első tüntetés Izraelben az októberben kitört háború kezdete óta, hogy vízágyút vetettek be a tüntető tömeg ellen.

A Haaretz izraeli napilap szerint több ezren vonultak az utcára Benjamin Netanjahu miniszterelnök politikáját bírálva. Korábban kiszabadult túszok, valamint a még fogva tartottak hozzátartozói is utcára vonultak – írja az izraeli lap nyomán a 444.hu.

A rendőrség végül illegálisnak minősítette a megmozdulást , és vízágyút is bevetett, miután néhány tüntető megpróbálta lezárni az utat. A rendőrség közleménye szerint 21 embert vettek őrizetbe.

Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.